Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Ti nem szeretnétek...

Kismamák! Ti nem szeretnétek váltani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, én a szociális területen dolgoztam eddig, de most -nem tudom az anyaság okozza -e ezt a fajta változást, vagy más is van-e így- de szeretnék valami újba belekezdeni. Csak még azt nem tudom, mibe. Amit picike mellett is elkezdhetek. Nem konkrétan iskolába gondolkodok (de ha kell azt is megcsinálom), inkább vmiféle vállalkozás érdekelne.

Van valaki hasonló helyzetben?


2011. ápr. 12. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

bár anyagi háttér ide is kell, ugye a tanfolyam, alapanyagok, és mire beindul kb éhenhal a család, szerencse hogy én már régóta csinálom :)


kisfiam születése után belevágtam egy webáruházba is, elégé mennek ezek a boltok és otthonról is végezhető


ott az volt a baj, hogy nyáron nem volt kedvem foglalkozni vele, pedig szuperül met, na meg befektetni is sokat kell

de lehet még beindítom újra ha gyerekek ovisok lesznek :)


előző voltam :)

2011. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Igazából az én férjem sem keres rosszul, szóval nem halnánk éhen, ha akár semmit sem keresnék, de azért kockázatot nem tudunk bevállalni. Szóval inkább nullára jöjjek ki, mint mínuszba, ha bármibe is kezdek...


Ezt a körmös szakmát, ill. kozmetikus sokan csinálják errefelé, rengeteg van....Igazán nőcis dolog lenne, de még keresgélek, mihez lenne leginkább kedvem. Megmondom őszintén, nem szívesen nyomkodnék pattanásokat, és tyúkszemekkel sem szívesen foglalkoznék. A kozmetika területén talán ha csak a sminkelésből meg lehetne élni, azt szívesen csinálnám! De csak ezt a részét :)


A szociális területre törekvőnek:

Gratulálok! Ügyes vagy, hogy így végigcsinálod! Remélem külföldön sikeres életetek lesz, ott valóban anyagilag biztos hogy jobban megbecsülik az embert.


(Én igazából dolgoztam már családsegítőben, gyermekjóléti szolgálatnál, idősek otthonában, ill. fogyatékkal élőkkel is. Ez utóbbi sajnos csak gyakorlat volt, pedig ott szerettem a legjobban lenni - saját legnagyobb meglepetésemre...

Amilyen nagy lelkesedéssel kezdtem ezen nemes hivatás gyakorlásába a családsegítő, gy.jólét területén, rövid időn belül megtapasztaltam, hogy nem tudom "megmenteni a világot", akik oda tartoztak klinsek, nem igazán lehetett minőségi változást elérni az életükben, életvitelükben.

És épp amiért azt gondoltam, hogy milyen alkalmas vagyok és nekem ez a terület a hivatásom, életcélom, épp amiatt nem bírtam....Túlzott empátia, nagy fokú érzékenységgel rendelkezem. Már a családommal nem foglalkoztam annyit, mint a "családjaimmal" és "gyerekeimmel" a munkahelyen, és még itthon is ezen járt az agyam.


Olyan munkát szeretnék, ami feltölt, amit kedvvel és igen, eredménnyel végzek.


Köszönöm mindenkinek, aki együtt gondolkodik velem, vagy megosztja véleményét, saját történetét.

2011. ápr. 14. 13:24
 13/15 A kérdező kommentje:
A webáruház érdekelne, de egyelőre olyan "idegennek" tűnik, vagyis ebben abszolút nincs tapasztalatom, ötletem, hoygan is kezdenék bele...
2011. ápr. 14. 13:28
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, köszi, hogy írtál a tapasztalataidról :) Én szívem szerint az addiktológia szakirány felé kacsintgatok, az érdekelne leginkább, viszont azt is figyelembe kell vennem, hogy mire van igény. Ahogy néztem, Angliában nagyon sok hirdetés jelenik meg, ahol szociális munkát keresnek, de szinte kizárólag a gyermekvédelem területén. Mondjuk láttam sok olyan álláslehetőséget, ami tetszik, pl. az örökbefogadás területén. Na de egyelőre ez nálam még csak ilyen előzetes "felmérés", de remélem találok majd nekem megfelelő állást. Van addig még több, mint két év :)
2011. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

mukormos vagyok,labakhoz hozza sem nyulok :)))) meg manikurt sem csinálok....


en azt csinalom amit szeretek,keress te is olyat amiben jol erzed magad:)))

2011. ápr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!