Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha jelenleg álláskeresőként...

Ha jelenleg álláskeresőként vagyok regisztrálva, de októberben születik a babó, milyen jutattásokat kaphatok utána a csp-n kivül?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres juttatást csak gyest sajnos.

Én is ezt kapom a közel 18 éves munkaviszonyommal ugyanúgy,mint aki életében sosem dolgozott.

Ebben a mocskos országban ez jár nekünk,érdemes itt dolgozni nagyon megbecsülik.

2009. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

A kérdés az, h előtte mi volt?

Ha előtte X évig dolgoztál, utána közvetlenül munkanélkülire mentél, akkor minden jár. A lényeg, h nem szabad megszakadni a biztosított jogviszonyodnak. Tehát ne lógj a levegőben egy-egy napokat sem.

Az én példám: kirúgtak X.hó Y.-án. Aznap du elmentem orvoshoz, kiírt passzív táppénzre. Amikor az lejárt, másnap munkanélkülire mentem. Nem maradt ki egyetlen nap sem. Előtte évekig dolgoztam folyamatosan. A szülésig munkanélküli voltam, szülés napjától pedig jár a GYÁS, majd GYED, és végül a GYES.

2009. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit a második válaszoló írt az volt régen.A 2008-as törvény szerint pedig munkanélküliről nem lehet igénybe venni sem a T-gyást sem a Gyed-et.Én is így jártam.


1 válaszoló.

2009. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

mikor hozták be ezt a tv-t? Nekem 2008. októberében születetett a babám.

2009. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2008 dec21 felmondott a fönököm. 2008 dec 30-tól vagyok állás kereső. Fönökömnél 3,5 évig voltam
2009. febr. 24. 11:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Az 1x -i anyasági sem jár ilyen esetben?
2009. febr. 24. 11:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Az anyasági jár.

Akkor jól értem, h pár napig sehol sem voltál biztosított?

/második v/

2009. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Munkanélküliről tényleg nem veheted igénybe a TGYÁS-t és a GYED-et.Az 1x-i anyaságit megkapod+csal.pótlék+a baba fél éves korában igényelheted a GYES-t.Ez van sajnos.Ezért tanácsolják,h amennyiben lehet a szülést megelőző 6 hónapban legyél vhova bejelentve(ezt fogják majd 12 hónapra módosítani),vagy ha megoldható,menj táppénzre(ezen idő alatt nem rúghatnak ki,de ez nálad már nem aktuális),mert akkor mindenre jogosult leszel.
2009. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,a 6 hónap=a 180 nappal,ami a feltétele a juttatásoknak.
2009. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ITT KÉRDEZZ RÁ: [link]


Én Úgy tudom,hogy lehet állásker.-ről tgyás ill. gyed!Részletesen irj le mindent Szakbarbárnak és Zsannának!SEGITENI FOGNAK!

2009. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!