Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs munkahelyem jelenleg és...

Nincs munkahelyem jelenleg és terhes vagyok (5 hetes). Milyen juttatásokat kapok majd így? Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
csaladi potlekra 12.000ft
2011. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gyes sem jár?
2011. márc. 20. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
De majd ha megszületett a baba, akkor gyes+csp jár, összesen kézbe kb. 37000Ft.
2011. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendszeres szociális segély is jár! Max 25 ezer forint, ezt már a terhesség ideje alatt is lehet igényelni. A feltétele a kiskönyv és az, hogy együttműködj a munkaügyi központtal, valamint számít az élettárs/férj fizetése is.
2011. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És az egyszeri anyasági támogatás is jár közvetlenül a szülés után, nem tudom pontosan, kb 62-65ezer Ft lehet. De ez csak egyszer.
2011. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoc.segély nem jár hacsak nem munkanélküli a párod!!


Én sajnos voltam olyan hülye, hogy bevallottam a férjhezmenetelem, el is vették rögtön, mivel a létminimumot ( 25ezervalahányszáz) meghaladta 2 ezer forinttal a férjem jövedelme.

Így most párom 54 ezres fizetéséből vagyunk ketten albérletben és ha újra meg akarom kapni a támogatást, kénytelen leszek azt hazudni, mint a cigányok, hogy különköltöztünk.

2011. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!