Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzbe kerül a baba...

Mennyi pénzbe kerül a baba kezdőcsomagja?

Figyelt kérdés
Ti mennyi pénzt költöttetek a babakelengyére? Szóval mindenre, ami a baba érkezésekor szükséges.
2011. márc. 12. 18:00
1 2
 1/13 kisnita ***** válasza:

Cakli-pakli max 50 ezer Ft-ot. Szóval a szülési pénz amit kaptam bőven elég volt rá.

Az nincs benne amit magamnak vettem a terhesség alatt és a szülés után: kismama nadrág, 3 db felső, 2 pár papucs, 1 pár cipő, (minden cipőmet "kinőttem" a terhesség végére annyira vizesedtem:S)szoptatós melltartó, szülés utánra "mama" bugyik, melltartó betét, mellszívó, betét, ilyesmik.

A babának használtan vettünk kiságyat kaptunk hozzá baldachint, egy hordozót és egy vadi új kengurut is. 20.000Ft

A többi ruhákra, takarókra, baba ápolási kellékekre, ágyneműre ment el.

Babakocsit a barátnőm vett nekünk ajándékba, nagyon hálás vagyok érte :)

2011. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kisnita ***** válasza:

Még azt akartam írni, hogy kevesebből is ki lehet jönni ha nem mindent újonnan veszel. Én szinte az össze ruháját újonnan vettem, de elég jó áron Tescoban viszonylag olcsón lehetett rugikat meg badykat kapni.

Persze akinek van miből az úgyis többet költ, de ennyiből is simán ki lehet jönni. :)

2011. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekünk 150 ezer. minenestől. 3 hós koráig ruha megvolt.
2011. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

260 ezer volt.

Ebben bútor, szobafelújítás-festés, matrac, ágynemű, hordozó, babakocsi, cumisüveg, ruhák stb. minden benne van. Semmit sem kaptunk, mindent nekünk kellett megvenni.

2011. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 150 volt, de ebbe már a TENA betét is benne van :-)

Babakocsi, pólya, ruhák, hajkefe, mellszívó, légzésfigyelő, nem sorolom, minden, ami bármelyik kelengyelistában fel van sorolva.

Mindent újonnan vettünk, de igyekeztünk a legolcsóbb helyeket megtalálni.

2011. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

50 ezertől a csillagos égig! Minden attól függ, hogy újonnan veszed-e a dolgokat esetleg van-e benne használt is, kaptok pl. kinőtt ruhákat, vagy nektek kell mindent megvenni az utolsó zokniig....

Jó dolgokat lehet használtan is kifogni a turikbnan, bababizományikban. De ajánlom a tescós f@f/cherokke ruhákat, KIK-es ruhákat is. Vannak akciós dolgok a Brendonban vagy bababoltokban is lehet jó áron kifogni új dolgokat.

2011. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Őszintén, fogalmam sincs.

Nagyon sok mindent kaptunk (ruhák, kiságy, hordozó, stb), mert sok kisgyerek született a család többi részén, így ezzel szerencsénk volt.

Tényleg nem tudom, hogy mennyit költöttünk így erre összesen, de azt tudom, és szerintem nem csak én vagyok így, nagyon sok mindent megvettünk, amire aztán nem volt szükség, mert nem használtuk egyáltalán, csak megvettük, hogy legyen. És nem csak akkor, hanem a későbbiekben is:-D

2011. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként a Tesco-s és Auchan-os babaruhákat én is ajánlom, nagyon jó áron meg lehet venni, mindig van valami akció, és a minősége is jó.


Bútorok, kiságy, és nagyobb dolgok viszont vatera, teszvesz, mi ott vettünk pelenkázóasztalt, szekrénysort, meg később (fa)járókát is.

2011. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj azt lehagytam, hogy ami nekünk felesleges volt az a paplan + kispárna (a sima lapos)+ huzat rá, még egyszer sem használtuk a 13 hónapos lányomnál, igaz majd később jó lesz. Pár hónapos koráig vagy a pólyában volt, vagy még most is hálózsákban alszik éjjel.

A fertőtlenítő/sterilizáló helyett egy új lábasban fertőtlenítettem a cuccait, egy kanál citromlével így nem lesz vízköves.

Ami szerintem még felesleges az a babatörölköző, a lányom hamar kinőtte, így rendes törölközőt használunk. Na majd még írok, ha valami eszembe jut!

2011. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb 300 ezer Ft volt.Mindent újonnan vettünk,kiságy,ruhásszekrény,pelenkázó,babakocsi,ruhák,mellszívó,hordozó,stb.
2011. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!