Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki passzív gyeden van, annak...

Aki passzív gyeden van, annak jár a havonkénti adójóváírás?

Figyelt kérdés
A terhességi gyermekágyi segély ideje alatt lejárt a szerződésem a munkahelyemmel,így un. passzív gyeden vagyok. Viszont a Mák-ban a nő nem tudta megmondani,hogy igényelhetem-e az adójóváírást vagy sem...Az Apeh meg nem veszi fel a telefont...Aki tud erről valamit,kérem tájékoztasson,nagyon jól jönne,az a havi néhány ezer forintocska.
2009. febr. 17. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még TGYÁS-on vagyok, de már én sem kapom az adójóváírást idéntől. Mivel nem aktív állományú vagyok, így nem küldték meg a nyilatkozatot, melyben kérni kell. Így viszont nem jár. Majd jővőre megkapom egyben.
2009. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én eddig sosem kértem,mindig egyben kaptam meg. Csak most jól jönne havonként. Ha aktív gyeden leszel,akkor kérheted.. Legalábbis a Mák-os nő nekem ezt mondta,csak passzívra nem tudja a jogszabályokat.
2009. febr. 17. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérhetném most is, csak be kéne telefonálnom a munkahelyemre, hogy küldjenek nyilatkozatot. Most úgy gondolom, majd jővőre, az adóbevallásnál jól jön egyben a 136.080 Ft. Akkorra már terveben van a következő baba.
2009. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!