Milyen gyakori a gonosz mostohaanya a valóságban?
Egy csomó mesében (Hampupipőke, Hófehérke, Holle anyó) szerepel a gonosz mostoha. Rengeteg anyósvicc is van.
Rossz anyósokról már én is hallottam eleget, de olyan nőről, aki a férjének előző házasságából származó gyerekével (ill. gyerekeivel) rosszul bánt volna, még sohasem.
Ismert tehát valaki igazi gonosz mostohát?
Mostohaszülőként megmondhatom, hogy valóságalapja természetesen van a meséknek. Pár érzést rendesen tükröz a mese. Azonban különbség van az érzések és tettek között. Ugyanúgy, mint más szülők, mi is követünk el hibákat. A különbség az, hogy egy szülő-gyermek kapcsolat legtöbbször feltétel nélküli szereteten alapszik. A mostoha kapcsolatokban viszont feltételhez köti a gyermek és a mostohaszülő is a szeretetet. Ezért sokkal nehezebb. E mellett a mostohaanya például nem mostohaanyának megy a kapcsolatba, hanem feleségnek, a mostohaanyaság egy vállalt szerep, nem az amit a legtöbb feleség szeretne, és legfőképpen sajnos nem természetes, és sokkal nehezebb, mint kívülről tűnik. Egyszerűen lehetetlenség kiváló mostohaanyának lenni, hiába jók a szándékok. Sajnálatos módon nem természetes egy ilyen család, és nagyon-nagyon nehéz működőképesen tartani.
Mostohaanyák és a mostohagyermekek sokszor ugyanannyira boldogtalanok, csak másik sarokban sírnak. Sok cselekedet, sok kimondott gondolat gonosznak minősíthető mindkét fél részéről. Azonban legtöbbször a kapcsolatok összességét nézzük, és 1-1 gonosz, rossz pillanat nem minősítheti és általánosíthatja a szülőt sem a gyermeket gonosszá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!