Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétüléses autóba be lehet...

Kétüléses autóba be lehet kötni a gyerekülést menetiránynak megegyezően?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám, most váltottunk gyerekülésre, és nem tudom, hogy a gyerekülést be lehet-e a kétüléses autóba kötni.
2011. febr. 20. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen be lehet!A mikróbuszba mi is így hordtuk a gyerkőcöt!
2011. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A KRESZ szerint nem,ám mindenhol azt olvasom,hogy a rendőrök nem szoktak büntetni ebben az esetben.
2011. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy nem, hisz első ülésre nem köthető a gyerek. Bár szalonba azt mondták, hogy teherautóba köthető...
2011. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez egy régi tipusú terepjáró. Remélem tényleg nem büntetnek a rendőrök, mert van olyan helyzet, hogy ezzel a kocsival kell közlekednem.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 20. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
REndőr barátnőm megnézte. a forgalmiba az N1, N2, és azt hiszem N3 jelzésű autókba hivatalosan nem lehet bekötni előre gyermeket. Na nekem N1 van, pénzem nincs lecserélni, hiteles, egyedül nevelem a fiam. Gond még nem volt vele, szerintem nem is lesz, a bababoltban azt mondták, simán bele lehet magyarországon kötni, nem bűntetnek. Nekem 0-18 kg ülésem van, melyet előre lehet menetiránynak háttal és megfelelően is bekötni.
2011. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első ülésre (lényegtelen hogy hány üléses az autó) csak abban az esetben lehet gyerekülést bekötni, ha a légzsák kikapcsolható és ki is van kapcsolva!

Legalábbis a gyerekülések papírján ez áll.

2011. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:nincs igazad!Nem lényegtelen,hogy hány üléses az autó.És az üléseken azért van rajta a tájékoztató,mert mindenhol mások a szabályok.MAGYARORSZÁGON gyermekülést NEM lehet az első ülésre bekötni!De belinkelem a szabályt(ezt 2010-ben hozták,tehát elég új):

Első ülésen gyermekülés csak háttal szerelhető be, és csak ha nincs légzsák, vagy kikapcsolták azt.


150 centiméteres magasság alatt gyermek másként nem szállítható az első ülésben. (A tapasztalat az, hogy a menetiránnyal szemben beszerelt gyerekülésben maximum pár hónapos koráig fér el így a gyermek.)


150 centi feletti gyermek és 150 centinél kisebb felnőtt hagyományos módon, az ülésben ülve, biztonsági övvel rögzítve szállítható.


E szabály miatt 150 centinél kisebb gyermek - aki már nem fér el háttal a gyerekülésben - nem szállítható kétszemélyes személygépkocsikban és csak első üléssel rendelkező tehergépkocsikban sem.

Kérdezőnek:az utolsó bekezdés feketén-fehéren leírja,hogy-sajnos-NEM!

2011. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm szépen a tájékoztatást.

Ez nem túl jó hír, de az tuti, hogy ilyen piciknek még hátul a legbiztonságosabb utazni.

2011. febr. 22. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!