Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha már egy közeli ismerős is...

Ha már egy közeli ismerős is azt a nevet adja a picinek amit te, változtatnál nevet?

Figyelt kérdés
Unokatesómmal 1 hónap különbséggel szülünk. Neki hamarabb meg lesz a baba, aki kisfiú lesz. Nekem még nem lehetett megnézi a nemét, még 14 hetesek vagyunk. De amikor még uncsim nem tudta hogy milyen nemű a babája, addig volt 3 fiú név ami közül választani akart. Én mondtam hogy mi a Kristóf és a Dániel közül választunk. Majd nem rég kiderült hogy kis fia lesz, megkérdeztük tudják e a nevét már. És mondta, hogy Kristóf vagy Dániel lesz. Mondtuk neki hogy mi is ezen a kettőn gondolkozunk, erre ő mondta, hogy de neki hamarabb meg lesz ám a baba. Mi próbáltunk más nevet találni, de mindig a Kristófhoz lyukadtunk ki. És ma dőlt el hogy Kristóf Viktor lesz a neve. Szerintetek ha ő még is csak a Kristóf mellett fog dönteni, és kiderül nekünk is kis fiú lesz, iyenből lehet, vagy szokott konfliktus lenni? Részemről biztos nem lesz. Ti milyen véleményen vagytok?
2011. febr. 18. 18:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én amikor vártam a fiúnkat, mindig kérdezték, hogy mi lesz a neve. A válaszom csak ennyi volt, hogy még nem választottuk ki /holott már régen megvolt a név/, pont az ilyen beszólogatós konfliktusok miatt. Meg úgy egyébként mindenki olyan nevet választ, ami neki tetszik és nem a rokonságra kell hallgatni.

Én a helyedben már nem változtatnék! De a következő babánál legyél okosabb és ne kösd senki orrára a választott nevet. Tudod, amit nem tudnak, nem is fáj.

2011. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet a barátnőmmel, de mi egymástól függetlenül pont ugyanazt a lány nevet választottuk.Én úgy voltam vele, hogy nem változtatok, mert én egy hónappal hamarabb szültem.De az élet megoldotta, mert nekem kisfiam lett.
2011. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan nevezheted ugyanúgy a babádat mint ő(főleg ha nem azonos a vezetéknév)az én egyik nagymamámnak volt két László és két Éva nevű unokája. Ráadásul az Éváknak ugyanaz a vezetéknevük... de soha nem volt belőle probléma.

Legközelebb pedig ha egyszerre lesztek terhesek ne áruld el neki milyen nevet választottál és akkor nem veszi el előletek.

2011. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Más nevet választottunk neki,

(ha fiu lesz).

2011. febr. 20. 20:32
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagy butaság (bocs, nem bántásból) ezért más nevet választnai. Nem tudod, merre sodor titeket az élet, mennyit fognak egyáltalán egy légtérben tartózkodni életükben. Lehet, hogy 5-10 évet igen, aztán soha többet.

Barátainknak ugyanaz a név tetszett, mint amit mi adtunk, rögtön mondtuk, hogy csak nyugodtan nevezzék úgy a gyereket, ahogy szeretnék, nehogy már a mi gyerekünkhöz igazodjanak! Nagy butaság lenne (szóval tényleg nem téged bántalak, nekik is ezt mondtuk), lehet, hogy 3 év múlva már sose találkoznak többet, ki tudja. Ezért máshogy elnevezni, mint amire TI vágytok...

Ne tedd, ne válassz másik nevet!!!

Egyébként itt kb. mindenki ugyanezt javasolta, mégis másik nevet keresnél???

2011. febr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Válassz olyan nevet, ami nem tetszik ugyan, de legalább a rokonság nem sértődik meg. Te tudod...
2011. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!