Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha már egy közeli ismerős is...

Ha már egy közeli ismerős is azt a nevet adja a picinek amit te, változtatnál nevet?

Figyelt kérdés
Unokatesómmal 1 hónap különbséggel szülünk. Neki hamarabb meg lesz a baba, aki kisfiú lesz. Nekem még nem lehetett megnézi a nemét, még 14 hetesek vagyunk. De amikor még uncsim nem tudta hogy milyen nemű a babája, addig volt 3 fiú név ami közül választani akart. Én mondtam hogy mi a Kristóf és a Dániel közül választunk. Majd nem rég kiderült hogy kis fia lesz, megkérdeztük tudják e a nevét már. És mondta, hogy Kristóf vagy Dániel lesz. Mondtuk neki hogy mi is ezen a kettőn gondolkozunk, erre ő mondta, hogy de neki hamarabb meg lesz ám a baba. Mi próbáltunk más nevet találni, de mindig a Kristófhoz lyukadtunk ki. És ma dőlt el hogy Kristóf Viktor lesz a neve. Szerintetek ha ő még is csak a Kristóf mellett fog dönteni, és kiderül nekünk is kis fiú lesz, iyenből lehet, vagy szokott konfliktus lenni? Részemről biztos nem lesz. Ti milyen véleményen vagytok?
2011. febr. 18. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Bocs, de szerintem ha már eljutottatok odáig, hogy babát vállaltok akkor legyetek már annyira felnőttek, hogy az ilyesmivel nem foglalkoztok.

Azt a nevet adjátok ami tetszik és ne azt ami kevésbé, csak azért mert elhappolták a névötleteteket. Még nagyon sok Kristóffal fog találkozni a fiatok élete során.

2011. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezért még nem kell lekezelőnek lenni.....
2011. febr. 18. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

hát mindenesetre szemét húzás ez tőlük, de én adnék másik nevet. Gondolj bele, rokonság, nagy összeröffenés, és valaki szól, hogy Kristóf, mindkét gyerek odafut...

sok szép név van még.

2011. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok

Ne haragudj, egyáltalán nem akartam lekezelő lenni. Bocsánat, ha így jött át.

2011. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem teljesen igaza van az elsőnek.

Nem kell minden bolhából elefántot csinálni. Ha egyszer ti azt a nevet választottátok, akkor adjátok neki azt. Tök mindegy, ki szül előbb. És ne idegesíts magad ezen, hogy konfliktus lesz belőle..ha nekik nem tetszik, duzzogjanak nyugodtan, vagy adjanak ők másik nevet a gyereknek.

2011. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt a nevet adjátok, ami nektek tetszik, tök mindegy, hogy hívják a rokongyereket. Ha Kristóf, hát Kristóf, úgysem lesznek állandóan együtt, nem baj, ha ugyanúgy hívják őket. Ha az u.tesód ezen megsértődik, az meg az ő baja.
2011. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké, nem kell azért "le*ni" amiért meg kérdeztem. Nem parázok, nem idegesitem magam ezen, csak megkérdeztem. Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 18. 21:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy miért kérdezed, de ha ragaszkodtok ehhez a névhez, akkor hajrá! Egyébként a mi korosztályunkban is van olyan, hogy unokatestvéreket ugyanúgy hívnak, nem?

Annyi becenevük lesz még, nem hiszem, hogy a nagyszülők szigorúan Kristófnak hívják majd mind a kettőjüket! Szóval előre!

2011. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű az biztos, nálunk is volt már ilyen a családban, igaz nem velünk. Ott ugyan lányéven volt a vita, de szinte ugyanez a szitu csak megspékelve azzal, hogy az egyik rokont is már ugyanígy hívták (vezeték+keresztnév is megegyezett, mert felvette a férje vezetéknevét).

Figyi, ha főleg tudta, hogy nektek ez a két név a toplistás, akkor szerintem valamilyen szinten bunkóság, ha másképp nézzük meg mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar.

Én ezekután biztos nem hívnám Kristófnak a fiamat, már csak azért sem.

Egyébként ismerek olyant is, ahol a két lánytestvérnek tök ugyanúgy hívják a fiát, ráadásul a vezetéknevük is véletlenül ugyanaz (Nagy Gábor mindkettő), de szerintem ez is hülyeség. Engem zavarna. Mi próbáltunk különleges, de nem túl kacifántos nevet választani. Olyat biztosan nem adnék, ami már van a családban.

2011. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkitől normális válaszokat kaptál.

Én mindenesetre biztosan nem akartalak "le*ni", bármit is jelentsen...

Elnézésedet kérem, ha mégis megbántottalak.

20.51

2011. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!