Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesből megyek ismét szülni,...

Szabó ildikó mária kérdése:

Gyesből megyek ismét szülni, mennyit kapok majd?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a MÁK honlapján, hogy 2 gyerekre mennyi most a gyes, ott fennt van.
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mikor. Azaz mennyi időt leszel gyesen, amikor szülsz.
2011. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyi ideig voltál szülés előtt gyesen,

illetve hogy él-e a munkaviszonyod.


Ha él, akkor tgyás, majd gyed jön.

Az összege attól függ, hogy az igénylést megelőző időszakban hány hónapot voltál gyesen. Ha 6 hónapot meghaladóan, akkor a tgyás gyed alapja a minimálbér lesz.

Ha megírod, mikor szülsz, és mióta vagy gyesen, akkor többet tudok mondani.

2011. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Nézd meg a MÁK honlapján, hogy 2 gyerekre mennyi most a gyes, ott fennt van."


Kedves első - te miről beszélsz? Olyan nincs, hogy két gyerekre mennyi a gyes. (kivéve ha ikrek). Két gyereknél is csak egy gyerek után jár, és az összege fix.

2011. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem! Ha az első pl. 1 éves amikor a második születik, akkor több gyest kap az anyuka! Tudom miről beszélek. Nem a dupláját, azaz nem 50 ezer körül, hanem 38-39 ezer körül + a csp. Az egyik fiam 5 éves a másik pedig 4 és én is így kaptam, azért írtam, hogy nézze meg a máknál.

Egyébként a kérdező nem említette, hogy dolgozott volna, mivel írta, hogy gyesből megy szülni.

1.voltam

2011. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tévedsz.
2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi van??? Miért kapna több gyest, ha egy éves az első és megszületik amásodik? Tényleg tudod, miről beszélsz? Mutatnál erre valami előirást, jogszabályt, bármit???

Anyuka valószinűleg úgy értett,e hogy már gyesen lesz az elsővel, mikor szüli a másodikat.

Ha CSAK gyes járt neki, akkor nincs kérdés, kapja a SZIMPLA gyest és a dupla családi pótlékot és kész.

2011. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az a családi pótlék, könyörgöm! Ne keverd már a szezont a fazonnal!


Ha két különböző korú gyermeked van, akkor csak az egyik után jár ellátás. Pont.

Családi ptólék jár kettő, ráadásul több is, mert egy gyerek után 12200, két gyerek után pedig 26600 jár.

DE EZ NEM GYES!

2011. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú nekem 3, 1,5 és megint terhes vagyok.

Akkor én az első szerint rengeteget fogok kapni!!:-)

2011. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kár, hogy csak az első szerint:))
2011. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!