Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelem ilyen ügyben...

Van értelem ilyen ügyben felhívni a MÁK-t? Fognak segíteni?

Figyelt kérdés

Mint sokan mások, én sem kaptam meg a gyes-ről az igazolást az adóbevalláshoz. Mivel 9 hónapig gyeden voltam, és nem kértem adójóváírást, most 1 összegben megkapom, amire pont most nagy szükségünk lenne.

Ha felhívom őket, akkor előbb kapok igazolást?

És rájuk miért nem vonatkozik a január 31-ei időpont!!!


2011. febr. 7. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg azért nem kaptad meg, mert a gyes adómentes jövedelem, nem kell utána szja-t fizetni, így erről bevallás sem kell. Amiről meg nem kell bevallást készíteni, arra szükségtelen az adóigazolás.

Amennyiben a gyedről megkaptad, akkor már ki is tudod tölteni a bevallást, a gyes nem kell bele.

2011. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha volt a gyesen kívül más adóköteles jövedelmem, akkor kell adóbevallást csinálnom, és ebben az esetben a gyest is fel kell benne tüntetni. Ezért kéne nekem minél előbb az igazolás.
2011. febr. 7. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, és kérdezz rá. Lemaradva nem vagy, mert az első kifizetés visszaigénylésre március vége, vagyis március 1-ig ha elküldöd az jó. Biztosan fognak segíteni.
2011. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!