Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogász Anyukák! Az ilyen legális?

Jogász Anyukák! Az ilyen legális?

Figyelt kérdés

[link]


Nem bírtam végigolvasni, de úgy tudom, ez törvénybe ütközik. Szabad ilyesmit????


2011. febr. 6. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed?
2011. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok jogász, de nekem is van erre néhány gondolatom. A biblia, mint tudjuk, többezer éve íródott,. Az akkori nevelési elvek sokban különböznek a maiaktól. Még egy észrevétel: A bibliából önkényesen kiragadott idézetekkel bármit alá lehet támasztani és bármit meg lehet cáfolni, ha jól forgatjuk a szavakat. Nem hiszem, hogy Isten bárkit arra biztat, hogy veréssel nevelje a gyerekeit. A Biblia sokszor nem szó szerinti jelentésben hsználja a szavakat, hanem metafóraként. Nézzük csak pl. "mi vagyunk a Föld sója" kijelentést! senki nem arra gondol, hogy itt az emberek, mint fűszer jelennek meg... Ugyanígy a vessző sem az a bot, amivel el lehet "nevelési" céllal náspángolni a gyerekeket, hanem inkább (az én értelmezésem szerint) az a szerető, mégis erős kezű nevelés (meleg korlátozó nevelésnek hívja a pszichológia), amivel a szülőknek nevelniük kellene a gyerekeiket.
2011. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem, nem legális. Minden ilyen jellegű fizikai fenyítés (jesszus, vessző?!) kimeríti a gyerek bántalmazásának tényállását.

A fenékrepaskolás, vagy kézrecsapás nem tartozik ide, de ha valaki nevelő célzattal jól megvesszőzi a gyereket, az aránytalan, és indokolatlan sérelmet okoz a kicsinek testileg és lelkileg is.


Ugyan nem vagyok vallásos, de a hátamon feláll a szőr, ha a vallásba burkolnak erőszakot.

Persze sok példa volt rá, hogy ezt tette az egyház, de az elvakult, bigott (sőt szerintem végtelenül ostoba) emberek szemében az egyház nem hibázhat, és mindent amit mondanak, szentírásnak veszik. Szomorú...

2011. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]


legalább annyira, mint ez...

2011. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok jogász, de az ilyen bármennyire is templombajáró, pokolra jut.
2011. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
A tisztakezek egy kamu oldal, ezt mindenki tudja, max. vírusmarketing, de még annak sem jött be, ezen az emberek többsége csak röhög. a baptisták pedig így nevelnek. könyvet is írtak róla, stb. felháborító, de számukra MEG AZ A felháborító, ahogy mi nevelünk. tudod, sokan ellenzik a 6 hónapig kizárólagos szopit, sokan adnak tehéntejet 3 hónaposan, sokan pedig megverik a gyereket. ez van, nem tudsz tenni ellene.
2011. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Valójában arra szerettem volna választ kapni, hogy ha ez törvénybe ütközik (mert hála Istennek igen), akkor mégis hogyan lehet nyíltan uszítani rá.

Vallásos vagyok amúgy, talán ezért is háborít fel annyira.

2011. febr. 6. 19:39
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Elmebeteg, oylanok, mint a szektások:-((
2011. febr. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10.47-es értek egyet, annyit tennék még hozzá, hogy annak idején mikor a bibliát fordították nagyon sok szót rosszul értelmeztek és ha elolvasod az eredeti nyelven íródott bibliát teljesen más jelentése és az értelme mint a magyar fordításnak!
2011. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A fél Biblia szinte csak az erőszakról szól.
2011. febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!