Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kifizetődőbb elmenni...

Nem kifizetődőbb elmenni szülés ELŐTT 28 nappal tgyásra? Szülés után a gyed úgyis 2 éves korig jár.

Figyelt kérdés
Ha szülés után mennék tgyásra, akkor a gyedből "venném el" azt a 28 napot, nem jól látom?
2011. febr. 3. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Akinek viszont magas a bére, az addig is szülés előtt táppénzt kap, jó magasat és csak később fogja a amxcimalizált GYED-et kapni, kevesebb ideig. Igy nekik egyáltalán nem éri meg.

NEkem a táppénz háromszor annyi volt, mint a GYED.

2011. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, nekem is magas volt a bérem, pont kétszer annyi volt a táppénzem, mint a gyed, ahogy a tgyásom is nagyon magas volt. Így jobban megérte anyagilag, hogy 28 nappal tovább kaptam a magas táppénzt, és utána 28 nappal kevesebb ideig az alacsony gyedet:)
2011. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyed nem automatikusan jár két éves korig, hanem biztosítási idő függvényében, ha valakinek csak 562 napja volt biztosításban, és 28 nappal hamarabb igényli a tgyást, akkor az utolsó hónapban nem fog gyedet kapni, csak gyest. És az se mindegy, így nem árt erre is figyelni.
2011. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első és a második válaszoló,ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezhetem,hogy mennyi táppénzt kaptatok és mennyi volt a jövedelmetek előtte?Azért kérdezem,hogy viszonyítani tudjak!
2011. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bruttó 600.000 felett és a táppénz ennek a 70%-a volt (azóta már csak 60%-ot adnak, de már 2 éves a gyerekem).

A gyed meg ugye 102.900 volt...

2011. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a bruttóm csak 250 volt, de az éves jövedelmem 3 és fél millió körüli, mert különböző juttatásokat is kaptam.
2011. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!