Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma kaptam meg a gyedemet, ami...

Ma kaptam meg a gyedemet, ami 10000-rel kevesebb mint szokott. Az adójóváírás miatt lehet?

Figyelt kérdés
Azt nem igényeltem, mert felhívtam az OEP-et hogy kell-e, azt mondták, hogy nem, ha tavaly kaptam, akkor most is automatikusan fogom. Lehet, hogy mégis kellett volna? Járt így más is? Nagyon bosszant a dolog.
2011. febr. 1. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy adójóváírás miatt lenne kevesebb, mert akkor nem 10.000 Ft lenne az eltérés. Az aj. tavaly 15.100 Ft volt, idén pedig 12.100 Ft lett. Tehát ne mez lehet a bibi.

De hog akkor mi, arra sajnos nem tudok tippelni.

2011. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy azért, mert ez a hónap csak 28 napos?
2011. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az tuti nem, mert most a januári járandóságot kapjuk.
2011. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem magas a gyedem, lehet hogy nincs is annyi adójóváírásom. Eddig 45e-t kaptam, most 35e-t. Második válaszoló, nem előre fizetik a gyedet, hanem visszamenőleg. Tehát ez a januári hónap, az pedig 31 napos. Persze hiába hívok bárkit, nem veszik fel a telefont:(
2011. febr. 1. 09:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Meddi kapod? nem jár még le?
2011. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát én még olyat se hallottam, hogy nem kell minden évben megigényelni az adójóváírást... Amíg dolgoztam is, meg azóta is, hogy itthon vagyok, minden év elején újra nyilatkoznom kell, hogy igénybe akarom-e venni! Szerintem az lesz a bibi nálad!
2011. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az adójóváírást minden évben KÉRNI KELL, NEM AUTOMATIKUS!!
2011. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azóta utánajártam, és igen az a baj. Úgy tűnik a nő akivel beszéltem az oepnél egy idióta. Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 1. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
vissazmenőleg vizsont megkapod, ha mihamarabb kéred.-))
2011. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most nem kapja meg visszamenőleg, csak majd jövőre adóbevalláskor lehet visszaigényleni!

De célszerű mihamarabb kérni, mert akkor a következő hónapban már kapni fogja!

2011. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!