Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor ünnepeljük a névnapját?

Mikor ünnepeljük a névnapját?

Figyelt kérdés
Június végére várjuk a kislányunkat, akinek a férjem a Nóra nevet szeretné adni. Már nagyon-nagyon régen kinézte, tulajdonképpen nekem sincs kifogásom ellene, egy "baj" van, a naptári névnap július 11.. Igaz, hogy szokták még tartani február 21-én is, bár ez a nap a naptár szerint Eleonóra napja. Szerintem egy gyereknek fontosak az ünnepek, és nem lenne túl jó, ha két hét lenne a szülinap és a névnap között. Nem lenne gáz, ha februárban tartanánk a névnapot?
2011. jan. 31. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tartjátok, amikor akarjátok, de az ismerősök, barátok (pl. később az osztálytársai) úgyis júliusban fogják felköszönteni, mert az a "hivatalos" Nóra névnap.


Egyébként van egy ismerősöm, aki dec. 23-án született, és Éva, tehát 24-én van a névnapja, plusz még a karácsony is..ő szereti, mert el van halmozva.


Én 11-én tartanám a helyetekben, de tényleg nincs jelentősége.

2011. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem sincs jelentősége.

Bátyámnak 03.13 a szülinapja és 03.24 a névnapja és soha nem zavarta, főleg már amikor bulizni kezdett, akkor kimondottan örült hogy egy hónap alatt 2x van indoka bulizni. :)

2011. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom bajnak. Én évek óta eldöntöttem,hogy a lányomat hogyan fogjuk hívni. 3 névnapja van egy évben, de éppen úgy jött ki a lépés, hogy a lánykám a vártnál két héttel korábban, éppen az egyik névnapján született:) Így nem láttam értelmét, hogy másik, messzebb lévő névnapot jelöljünk ki neki, az első alkalomtól kezdve együtt tartjuk a szülinapját a névnapjával. Még ismerek így másokat is.
2011. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Általában úgy "szokták",hogy a születésnap után az első névnap(az én lányom július 7.-én született,és július 30.-án van a névnapja(Judit))
2011. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Én mondjuk biztos, hogy a távolabbi időpontot választanám, mert egy gyerekkel akár nagy kitolás is lehet úgymond. Persze nem lehet általánosítani itt sem, de ismerek olyat, akiknél előszeretettel kap csak 1 ajándékot a két alkalomra a gyerek, a többi unokatesónak meg persze simán veszik a nagyszülők mindkét alkalomra.

Na szóval, én a februárt javaslom.

Én is ismerek olyat is, akinek a névnap szülinap totál egy napon van, pedig lehetne épp egy másik napon is, mert a nevéből van vagy egy évben 5 névnap, de a szülők így döntöttek...

2011. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem november 19-én van a névnapom,29-én születtem, utána nemsokkal jön Mikulás és karácsony.Gyerekként nagyon élveztem, hogy ilyenkor csak úgy jött a sok ajándék és a figyelem is felém irányult.Viszont a tesómra irigy voltam, hogy neki az év közben is volt mit ünnepelni(névnap)nekem meg egész évben semmi.

Ma már felnőtt fejjel butaságnak tartom az akkori viselkedésem, de kisgyerekként rosszulesett.

Szóval ha úgy érzed, hogy az a helyes, hogy távolabbi névnapot keresel, akkor csak támogatni tudlak a döntésedben:)

2011. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Figyeljetek most lehet,hogy megfogtok lepődni,de nálunk nem az ajándékról szól az ünnep.van,hogy nincs pénzem és nem kap semmit a gyerek.És ha van pénzem,akkor megveszem neki amit szeretne,vagy amire szüksége van...
2011. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Az utolsónak írom, nem az volt a kérdés, hogy van e pénzed ajándékot venni a gyerek névnapjára, de remélem, könnyebb lett a lelked, hogy ezt leírtad. Mindenki a saját portája körül sepregessen!
2011. febr. 3. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!