Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedem, ha lejár szabin...

Gyedem, ha lejár szabin leszek 2-3 hónapot, közben a fiam kezdi a bölcsit. Ha közben beteg lesz (mert eleinte biztosan lesz valami) a szabadságot megszakíthatom és lehetek állományban?

Figyelt kérdés
Aztán ha ismét mehet bölcsibe folytatom a szabit?Így lehet vajon?Ezt tolerálják a munkáltatók?Ez így működik vagy csak a munkáltató jó indulatán múlik?
2011. jan. 29. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nem hinném, hogy a már kiirt, megkezdett szabadságot táppénzzel megszakithatod. Még sose próbátam. Alapesetben, ha 2 hét szabin vagy és megbetegszel, akkor visszairatod magad szabiról és táppénzre mész? Mert akkor most is lehet.
2011. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az,hogy ki van e írva nem szempont szerintem.Meg talán nem is alapesetnek mondható,hiszen nem 2 hét,hanem 8-10.Sokszor hallottam már,hogy így történik,de nem vagyok benne biztos,hogy erről esetleg törvény van e vagy csak a munkáltató jó indulatán múlik vagy csak egy lehetőség,amit,ha a munkáltató tud is úgysem említi a dolgozónak,mert nem érdeke.A munkavállaló a kötelezettségeit szerződésben rögzítik,a jogait már csak nagy vonalakban,apró betűvel és az egyéb lehetőségeit sehogy,nézz utána magad.ha ezt nem tetted így jártál.Több anyukától is hallottam és a gyerekorvosunktól is,hogy sokan így tesznek,de az én főnököm szerintem kitérne a hitéből hacsak megemlíteném.Előbb érdeklődöm érdemes e felhozni a témát mielőtt kezdek?

Attól tartok,hogy bölcsi kezdés konkrétan abból állna,hogy 1 hét bölcsi-2-3hét beteg,1 hét bölcsi....szóval ahhoz,hogy valóban beszokjon még nagyon messze fogunk állni.

Várom válaszaitokat!

2011. jan. 30. 23:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Találtam is róla leírást:)

Betegség szabadság alatt címen,e szerint jogosult a dolgozó az állományra,csak köteles orvos által igazolni ezt.

2011. jan. 30. 23:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Na ha tudtam volna,akkor még bőven szabin lehetnék.

Szeptemberben szoktattam be a gyermekeim,de 2 hét beszokás után 1 hét betegség,majd 1 hét bölcsi-1 hét betegség helyzete áll fent azóta is.Most meg már letelt a szabim,pedig 99 napom volt.De ha igy csináltam volna,valószínűleg szeptemberbe ha mennék dolgozni. Szerintem ezt egyetlen munkáltató se tolerálja,meg a gyermek után járó betegszabi napjai is megvannak határozva,annak is nézz utána. Állami Cégnél dolgozom,elviekben simán megcsinálhatnám még most is,nekem 84nap/gyerek betegszabadság jár.

2011. jan. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Ilyen azért nincsen. Tudod ezt hívják táppénzcsalásnak. Nem lesz olyan orvos, aki így kiír téged.
2011. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megteheted, de ezt egy munkáltató sem fogja tolerálni - joggal.
2011. jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mehetsz betegszabira a gyerekkel megszakítva a szabadságodat, bár én nem mennék, azért nem mindegy, hogy 100% fizetést kapok vagy 70%-os táppénzt.
2011. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Természetesen inkább 100% fizetés,mint 70% táppénz,csak félek,hogy nem szokik be,ha szabijaim 70%-ában beteg.

Félre értés ne essék nem erre hajtok,csak hallottam anyukáktól,hogy így csinálják,egyértelmű,hogy nem szeretném,hogy beteg legyen a gyerekem!!!Az a célom,hogy testileg és lelkileg is egészségesen túllendüljünk a kezdeti bölcsivel kapcsolatos "nehézségeken".Utána már nem lesz talán annyit beteg,legalábbis remélem.Nagyon-nagyon bízom benne,hogy a gyerekkel való éves táppénzt messze nem kell igénybe vennem!


Miért is táppénzcsalás?????????????

Gyerekemmel lennék állományban,nem saját jogon,tehát nem ok nélkül.13 éves aktív munkaviszonyom alatt összesen kb 3 hetet töltöttem állományban,nem büdös számomra a munka,de jelen esetben a gyerekem egészsége fontosabb és úgy gondolom kezdetben már kisebb betegség esetén is inkább otthon tartanám,minthogy nagyobb betegsége legyen pl tüdőgyulladása.És ez esetben minden nap számít,úgy gondolom,ha van ilyen lehetőség az a hülye aki nem él vele.Hozzáteszem nem tudom ténylegesen van e,mondom csak hallottam orvostól,anyukáktól,ezért is érdeklődöm utána,számomra is meglepő volt mikor először hallottam.

Normál szabadságnál létezik,ez tény!De ilyenkor,mikor az elmúlt 2 év szabiját veszem ki,nem tudom.

2011. jan. 31. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem táppénzcsalás, a válaszoló kicsit el van tévedve.

Én írtam, hogy megteheted, de lehet a munkáltatód hisztis lesz - jogszabályi akadálya nincsen, de ha nem jó fej a munkáltatód, később alád tehet emiatt (nálunk ugyanez történt, nincs gond az anyukával, csak éppen az összes "adható" juttatásból kihagyják. Ha a munkáltatód jó fej, simán meg tudod csinálni, hiszen semmi nem tiltja.

2011. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 gyermekem van,2 és 5 évesek,egyedülálló vagyok,így mindkettőre 84nap/év táppénzes nap jár,amit ismétlek nagyon nem szeretnék kihasználni,"isten őrizz" hogy ennyit betegek legyenek!!!
2011. jan. 31. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!