Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » V a n köztetek munkaügyis?...

V a n köztetek munkaügyis? Elég bonyolult dolgot kérdeznék?

Figyelt kérdés

Gyes ideje alatt ki lehet venni a bent maradt szabikat? akkor mennyit kapok?

Vagy ha visszamegyek 6 órában gyed mellett és úgy veszem ki a szabikat, akkor mennyi pénzt kapok?

Vagy meg lehet szakítani a gyedet, arra az időre amig kivenném a szabikat, utánna visszamennék gyed mellett dolgozni, azt lehet?


2011. jan. 28. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vagy szerencsére nem vagyok munkaügyis, saját tapasztalatból írom: ha a GYED lejárt és visszamész dolgozni ( ekkor nem igényled a GYES-t), meg kell kapnod a bent maradt szabikat.
2011. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

GYES ideje alatt most azért nem tudod kivenni a szabikat, mert csak 6 órában lehet gyes mellett dolgozni. Ez tehát kilőve.

Ha visszamész 6 órában dolgozni, akkor jár a gyes és kiveheted (ki kell venned) a szabikat, igen. Mármint honnan tudjuk, mennyi pénzt kapsz ekkor?

A gyedet is megszakithatod, igen (lemondod? az jó neked?) és kiveheted a szabikat és utána ismét megigényled.

Ezt a "visszamennék gyed mellett dolgozni" ezt nem értettem, gyed mellett NEM lehet dolgozni, gyes mellett is csak max. 6 órás állásban. De azt meg már kérdezted, hogy 6 órás mellett kapod-e a gyest, tehát itt gondolom nem ezt akartad kérdezni.

Szóval, ha a gyest meg akarod tartani, akor a lehetőségek:

- gyedet lemondod, ha az jár neked most (ez szerintem nem jó üzlet...) és kiveszed a szabikat, majd megigényled ismét a gyedet.

Ha már gyest kapsz:

- lemondod a gyest, visszamész dolgozni, kiveszed a szabikat, majd visszamész gyesre, ismét megigényled.

- lemondod a gyest, kiveszed a szabikat, majd visszamész dolgozni 6 órában.

- lemondod a gyest, visszamész dolgozni, kiveszed a szabikat, majd dolgozol tovább (ha ezt szeretnéd).

2011. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges,hogy azt szeretted volna kérdezni,hogy ha a GYEd lejártát követően szeretnél visszamenni dolgozni akkor ha előbb kiveszed a szabidat akkor arra mennyi pénzt kapsz,ha 6 órában mennél vissza a régi 8 helyett???


Nekem azt mondták,hogy a GYED lejártát követően vegyem ki a felgyülemlett szabikat,amik ugye még a 8 órás munkaidőmben gyűltek össze ,aztán szerződésmódosítással vissza 6 órába és innnetől igényelni a GYES-t!

Vagy : a szerződésmódosítás 6 órára mindjárt a visszamenetelkor és akkor már a GYES -t is innen a legelejétől igénybe veheted


Nem egyértelműen válaszolnak még a szakértők sem sajnos.

2011. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10:09 -es vagyok:

A lényeget kihagytam:állítólag a 8 órában összegyűlt szabit ha a szerződésmódosítás megelőzi a szabadságok kivételét ,akkor a 6 órás bérrel számolják.

2011. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Tényleg nem gyedet akartam irni, hanem gyest, elrontottam. gyed alatt végig itthon maradok.

Tehát ha jól értettem:

1. vagy gyes alatt veszem ki a felhalmozott szabadságokat, úgy hogy visszamegyek 6 órában dolgozni. Akkor ez idő alatt kapom a gyest, meg 6 órára visszaosztva a fizetésemet.

2. vagy egy időre szüneteltetem a gyest, ekkor kiveszem a szabikat (ekkor a rendes bérem kapom) majd újra igénylem a gyest és visszamegyek 6 órában dolgozni.

Úgye?

a gyes mindenképpen a gyermek 3 éves koráig jár.

köszönöm

2011. jan. 29. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
A részmunkaidő kikötése a fizetés nélküli szabadság megszűnését követő naptól, vagy ha a közalkalmazott számára ki kell adni rendes szabadságát *Mt. 134. § (3) bek. b) pontja+, a szabadság leteltét követő naptól hatályos. Ez utóbbi esetben – a felek eltérő megállapodása hiányában – a rendes szabadság kiadását a fizetés nélküli szabadság lejártát követő első munkanapon kell megkezdeni. Ha a felek a rendes szabadság kiadásának kezdő időpontjától el kívánnak térni, azt csak a fizetés nélküli szabadság lejártát követő 30 napon belül tehetik meg, mivel a rendes szabadság kiadását e határidőn belül mindenképpen meg kell kezdeni. Mindez azt jelenti, hogy a közalkalmazottnak lehetősége van arra, hogy akár a fizetés nélküli szabadság megszűnését követő naptól számított 30 napon belül előbb teljes munkaidőben térjen vissza dolgozni, és csak a ki nem adott szabadság kiadását követően „váltson" részmunkaidőre
2011. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!