Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés és a kórházból való...

Szülés és a kórházból való hazamenetel után hogy teltek az első napok, hetek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire viselt meg titeket a szülés, a következő napokon mennyire voltatok fáradtak, fájt-e itt-ott, miből áll/állt egy napotok? És ebbe a sok mindenbe hogy jön be a férj, az apa? Van/volt időtök vele is foglalkozni? Nem viseli ez meg a férfiakat?

Tudom sok kérdésem van és nagyon megköszönném ha válaszolnátok és részletesen mesélnétek. :)


2011. jan. 27. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Engem nagyon legyengített a szülés, anyukám és a húgom jött minden nap segíteni, 2 hétig. Hozták az ennivalót, így nem kellett főznöm. Alapvető dolgokat megcsináltam mert féltem hogy azt mondják hogy nem csinálok meg semmit / persze tudtam hogy ilyen nem fog előfordulni/, így felmostam, felsöpörtem és a lányomat rendeztem. A gátvarrásom fájt még mikor hazajöttünk, ülni nehezen ültem, mozogni is nehezen mozogtam tőle a pár napig, de aztán fokozatosan jobb volt. Folyamatosan fáradtnak éreztem magam, amibe az is lehet szerepet játszott hogy vérszegény voltam, este pedig csak aludni akartam amikor a lányom is fürdés után aludt, hiszen 3 óránként etetni kellett. Apára semmi de semmi energiám nem jutott az első 2-3 hétben. Aztán valahogy apránként össze szoktunk a lányommal, 2-3 hét után már én főztem, és apára is jutott utána figyelem, de őszintén szólva nekem ehhez meg kellett erőltetnem magam. De nagyon hősiesen viselte a dolgot, imádom is a férjem :)
2011. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Én nehezen bírtam összeegyeztetni a gyerekgondozást, a házimunkával. Egésznap szoptattam,fejtem, pelenkáztam. Igyekeztem rendet rakni legalább ott ahol tartózkodtunk (nagyszoba,konyha). Egy hétig mi is kaptuk az ebédet anyóstól,de az hamar elmúlt. Utána sűrűn ettünk melegszendvicset,főtt virslit és ilyen egyéb gyors kaját,közben egyre porosodtak a polcok,szutykosodott a fürdő,nőtt vasalnivaló ruhahalom. A mosógép persze mindennap ment,az nem nehéz. Talán 7-8 hetes volt a fiam mire nagy nehezen kitakarítottam a szülés után először alaposabban. Olyan boldog voltam,mintha mégegyszer megszültem volna. Addig csak végig rohantam a vizes felmosóval és látszat tisztaságot műveltem. Rühellem a dzsuvát,de akkor olyan voltam mint egy zombi,állandóan fáradt. Meg fontosabb volt,hogy a gyereket ellássam. Fájdalmaim nem voltak. A gátam hamar gyógyult,a melleim rendben voltak,egyedül vaginám fájt egy hónapig(esténként megvoltak duzzadva a nagyajkaim,főleg akkor fájt ha álltam),hogy mitől lehetett gőzöm sincs.
2011. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nehezen indult be az anyasag.7naposan kezdodott a hasfajas,onnatol kezdve nem aludtunk valami sokat.

Ferjem ket hetig volt itthon velunk.Nem panaszkodott hogy elhanyagoltam.

anyu 6hetig jott minden nap,fozott,vasalt ilyesmik,nekem fekudni kellet es a babat ellatni.

gatsebem szetnyilt igy szules utan egy hettel borzalmas egy hetem kovetkezett.

igazan elvezni az anyasagot kb 3honappal szules utan tudtam.

2011. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon vártam, hogy hazaértünk, és megmutassuk milyen ügyesek vagyunk a babával. A kórházban minden olyan jónak tűnt. Aztán otthon az első éjszakát végigordította a lányom. Nem tudtuk miért. Próbáltam szoptatni, mindig cicin akart lenni. Tápszerünk nem volt kiváltva, csak vártuk a reggelt, hogy történjen valami. Azt hittem, éhes, azért van a sírás. De aztán rájöttem, mi kell neki: a hasamon akart aludni. Érezni, hogy ott vagyok.

Ez volt a leghosszabb éjszakám. szörnyű volt.

Reggelre megoldódott minden, újra ügyes kis baba lett.

Jött a védőnő, gyerekorvos, megvizsgálták.

Aztán jött a fáradtság, a nyakamba szakadt felelősség.

2011. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Borzasztóan! Jómagam fizikailag teljesen kivoltam a baba pedig már a kórházban a hasfájás jeleit mutatta. Itthon maradt velem a férjem egy hetet és az Anyukám is segített. Nem éltem volna túl nélkülük.

Az első napokban a hormonjaim is tomboltak, mindenen sírtam, sokszor együtt a babával...

A párommal próbáltuk kideríteni miért sír annyit. Anyu pedig főzött ránk. Igazából csak 3 hetesen lett jobb a helyzet, addigra kapott gyógyszert a pocijára. Velem már nem ment ilyen könnyen, kb 7-8 hetes koráig ölni tudtam volna egy fél óra alvásért.

2011. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Niggagirl válasza:
100%
Én elég jól viseltem a szülést és a gátsebem sem volt vészes csak pár napig fájt. Az anyukám csak 2 napra jött el mert vidéken laktak a szüleim akkor. Ahogy visszautazott én csináltam mindent, a férjem 3 napot volt otthon akkor persze segített ő is. Reggel 7kor elment és du.-án 5kor jött haza. De minden nap ő fürdette a kislányunkat és hétvégén is sokat segített. Ő vitte sétáltatni is hétvégén. A hétköznapok elég nehezen teltek mivel végeztem a házimunkát főztem bevásároltam stb., és mindent a babával. Nagyon rossz alvó volt 2 hónapig, volt hogy napokig nem aludtam semmit. Eléggé kivoltam de attól függetlenül mindent megcsináltam nem hanyagoltam el semmit. Lehet hogy volt egykis szülés utáni depresszióm a kimerültségtől de ez csak abban nyilvánult meg hogy sokat sírtam. Viszont ahogy job alvó lett a babám minden rendbe jött pedig nem kaptam segítséget. De ez szerintem személyiség függő. Van aki könnyebben átvészeli ezt az időszakot van aki csak segítséggel tudja. A felelősség tudat is sokat számít.
2011. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem nehezen, én is nagyon le voltam gyengülve. Pár hétig anyukám főzött ránk, minden nap hozta. (Anyósom itt volt, amikor megérkeztünk a picivel, és a rendetlenség közepén egy könyvet olvasott). Én álltam neki pakolni, a nővérem itt volt, ő is segített aznap.

Most újra babát várok, de anyósomat nem óhajtom látni - legalább a gyermekágyas időszakban..

És ha anyát meg kímélni akarom, akkor kaját rendelünk.

A férjem is sokat segített, de a kialvatlanság nagyon rossz volt, a gátsebem is fájt. Aztán hétről-hétre könnyebb lett!

2011. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nagyon nehéz volt számomra. De mi exrtém eset voltunk, gondolom nem így megy általában.


A "hatalmas boldogság" érzést, amit írtak az újságok, könyvek én nem találtam meg azonnal.

A kórházban sokat kínlódtam: rossz volt a hely (nőgyógyászati részlegen idő nénikkel és abortuszos táncoslányokkal), nem szopott a babám, nagyon sárga volt, tejem meg egy csepp sem. Vérömleny volt a fején és csak aludt. Senki nem segített. Állandóan sírtam.

Otthon a hazajövetel másnapján indult meg a tejem, hatalmas fájdalmakkal, lázzal. Anyukám segített.

A következő nap begörcsöltem(nekem méhlepény leválasztásom volt művileg) és vissza kellett menni.

Fájt mindenem.

Aztán lassacskán csillapodtak a nehézségek. De a kislányom még mindig nem szopott, fejtem, üvegből próbáltam. Csökkent a súlya, a sárgasága megmaradt. Már úgy volt, hogy benn kell maradnunk megint a kórházban. Végül elkezdett nagyobbacska mennyiségeket enni és araszolgatott a súlya.

Otthon anyukám és anyósom segítettek a főzésben és néhány házimunkát is megcsináltak helyettem.

Később, mire belerázódtunk, kiderült, hogy a babám izomgyenge vagyis hypotón és még más gond is van. Irány a fejlődésneurológia, kórházak, vizsgálatok, laborok, tesztek, gyógytorna, korai fejlesztő...

Aztán jól alakult minden. Végigjártuk a magunk kis útját és most sínen vagyunk. Most 20 hónapos, vidám, ügyes, értelmes és még mindig keveset eszi és vékonyka.

De a lényeg, hogy egészséges.

Remélem, hogy a kistestvérével nem kell ezt a nehéz utat bejárnunk.

2011. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nehez volt,nem is ismerek olyat,akinek moka-kacagas lett volna.nalam elszurtak az epiduralast es pontosan 5 napig tarto fejfajasom volt,de olyan,h csak fekudni tudtam,semmi mast,gondolkodni se,semmit se.nemreg neztem vissza a videokat,ugy neztem ki mint1 zombi.utana meg szetaggodtuk magunkat emberrel,minden uj volt,az elso napokban egy pelenkazas is 10 percig tartott.a 2 hettol kezdtem belerazodni,1 hetet otthon volt a parom,emlekszem az elso nap,amikor ment dolgozni,az hittem vege lesz a vilagnak,aztan megis siman vettem az akadalyt...szoval fel a fejjel
2011. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!