Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondta a munkaügyes...

Miért mondta a munkaügyes hölgy, hogy ne akarjak szülés előtt 28 nappal TGYÁS-ra menni? Csak akkor, ha megszületik a pici, és meg van a TAJ kártyája és a születési anyakönyvi kivonata.

Figyelt kérdés
Folyamatosan vagyok itthon már a 2. gyermekemmel.Jelenleg gyesen vagyok,de a gyesem lejárta előtt megszületik a 3. babym.Március 11-re vagyok kiírva.Szóval február 12-től elméletileg igényelheteném a TGYÁS-t,ha lemondok a gyesemről.Miért nem lehetséges ez nálam?
2009. febr. 3. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, csak neki kb. 3 percnyi pluszmunkát jelent, mert még nincsenek meg a baba adatai. Jogod van hozzá, úgyhogy nyugodtan kérd úgy, ahogy akarod. Én (mint utóbb kiderült) 17 nappal a szülés előtt vettem igénybe (augusztus 1-jétől), mert nekem anyagilag mindegy volt, táppénzre nem akartam menni, és előtte kivettem az éves szabim, meg szerettem volna észbentartható dátumot. Ehhez képest egy napomat így is sikerült lenyelniük, de már belefáradtam a hivatalos ügyek intézésébe. A munkaügyes mindenhol nagy úr!
2009. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A t-gyás-hoz nem kell a pici taj kártyája és egyéb adatai, főleg,hogy ez csak a születése után egy hónappal érkezik meg, de ezt biztosan te is tudod. Szerintem elmehetsz nyugodtan és ezt a hölgynek is tudnia kéne.
2009. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad,ugye Gyest kapsz és nem táppénzt ez kevés pénz.Ha 28 nappal előtte elmész TGYÁS-ra,akkor fizetniük kell és gondolom ezt akarják elkerülni!
2009. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat!Egyébként a Máv-os munkaügyesről van szó.A férjem is a Mávnál van és ő kérdezte meg.Magyarázatot nem adott neki,csak azt hajtogatta,hogy ne akarjon a felesége szülés előtt TGYÁS-ra menni.Gondoltam én is arra,hogy nincs kedve ezzel foglalkozni,mert mondta a férjem,hogy mostanában rengeteg a melója a munkaügyesnek,De akkor sem tartom helyesnek ezt a hozzáállást.Egyébként,mivel gyesről mennék TGYÁS-ra,ha 28 nappal a szülés előtt igénylem,akkor összegben ugyanannyi lenne,mintha szülés után igényelném?Ilyenkor az aktuális béremmel számolnak?
2009. febr. 3. 09:49
 5/10 A kérdező kommentje:
9.49-es:Igen pontosan ezért szeretném a TGYÁS-t,mert a gyes kevés.És így 1 hónappal hamarabb kapnék újra normális bért.
2009. febr. 3. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha írásban kéred a TGYÁS folyósítását, írd bele a dátumot, hogy mikortól kívánod igénybe venni és azt is, hogy lemondasz a Gyesről. Így nem tud szóban "rábeszélni", hogy csak szülés után kéred és ott a hivatalos kérelem, amit meg kell csinálnia, különben munkaügyi bíróságra adhatod. Ajánlott levélként add fel, hogy ne tudja letagadni.
2009. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De a TGYÁS összegét ugye nem befolyásolja,hogy gyesről megyek TGYÁS-ra,és 28 nappal korábban igénylem?Ugyanannyit kapok,mintha már megszületett volna a pici?Teljesen ki vagyok bukva.A gyes annyira kevés,hogy azóta teljesen padlón vagyunk.
2009. febr. 3. 10:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is gyesről mentem tgyás-ra.Ugyanúgy kaptam mint az elsővel!Nem befolyásolta a gyes.
2009. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
U.annyi!Csak így elbuksz 1 havi TGYÁS-t,mert nem veszed igénybe és a GYED így is,úgyis 2 éves korig jár! Ne hagyd magad,azonnal menj be és add be a papírokat.Erről ott helyben kapnod kell egy igazolást,hogy a TGYÁS igényedet felvették a mai naptól!
2009. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Esküszöm bepanaszolom a munkaügyes nőt.Úgyis utálja mindenki!Mi az,hogy ő akarja megmondani,hogy mit csináljak!

Kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége.A TGYÁS igénylő lapot odaadta a férjemnek.

2009. febr. 3. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!