Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi volt a nettó jövedelmed...

Mennyi volt a nettó jövedelmed, mielőtt szültél? Sokkal kevesebbnek érzed a gyed-et? Nehezebben éltek?

Figyelt kérdés
Nekem 110 ezer volt, de most ugye a babánkra havonta minimum 40 ezerrel több a kiadásunk, én nagyon érzem, hogy gyakorlatilag 50 ezerrel kevesebb pénzből kell megélnünk.
2011. jan. 13. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 90e forint volt, most családival együtt 90 gyedet kapok. Őszintén szólva nem értem hogy költötök a babára 40e forintot havonta, szerintem ez nagyon sok.
2011. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
kb.70 000-el volt kevesebb a Gyedem mint a fizetésem.Nagyon megéreztük.
2011. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nekem nettó 116 volt a jövedelmem, a tgyás-om 113, a gyedem meg ugye 80 körül lesz. Én is nagyon félek, hogy fogom beosztani.


Egyébként bizonyos mértékig reális a 40 kiadás a babára, mert heti egy csomag pelus megy el kb. ami havi szinten ha pl. pampers akkor az már 13-14 e ft, ehhez jön a popsitörlő, ami havi kb. 6 csomag: 3000 ft. + fürdetőkenőcs ami hetente fogy el nálunk az megint csak 3000 ft., popsikenőcs havi 1: 1000 ft. ha tápszeres a baba akkor ugye még az is pénz. Én még mindig szoptatok, de már el kezdtem a hozzátáplálást és mindig friss gyümit/zöldséget veszek a piacon, ami szintén pénz: kb. 700 ft/3 nap, azaz havi 7000 ft. Aztán ott van hogy időnként ruhát, játékokat kell venni. Ha szoptat az ember akkor a saját táplálkozására is jobban oda kell figyelni... Melltartóbetétet kell venni, heti 1 doboz az havi 4 doboz, azaz megint 3000 ft.

2011. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

200.000 ft nettó bér, most 86.000 gyed + családi pótlék.

Nem vészes, hiába hiányzik kb 100.000, mert nem dohányzom, nem bulizok, nem megyek sehova, nem benzinezek. Kevesebbe kerül a pelenka, mint a terhesség/szülés előtti életmódom. Én pozitív irányban kifordultam önmagamból (szerencsére).

2011. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

20 ezer csak a tápszer (havi kb. 8 dobozzal fogy, HA-s) és Sinlac, bébiétel 10 ezer (de már nem eszi igazán, főznöm kell neki is) fürdető 1 ezer, pelenka 5 ezer, 1-2 ruhát szoktam venni, amit kinő 5 ezer. Novemberben direkt írtam, ennyire jött ki. És még játékot nem is vettünk akkor, aztán most vettünk decemberben autósülést 15 ezer volt, kapott a babakocsiba való bundazsákot, az 8 ezer volt (ezt anyukámék fizették).

Mostanában szoktam venni neki tejpépet, mert annyira válogatós lett, ezt legalább megeszi, gyümiset veszek, 800 körül van 1 doboz. Szereti a Danoninot is, meg olyan baba pudingot is szoktam venni, az is 400 akciósan, egyébként 600. Muszáj megvenni, amit megeszik, mert annyira vékonyka is a drágám. 11 hós egyébként.

Szóval így összejön és 40 ezer még az alap, ettől csak több lehet.

2011. jan. 13. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

21,40 vagyok, azóta nem kerül olyan sokba a babám, mióta nem eszik bébiételt, és mióta nem kap tápszert (20-21 hós). Most azt eszi, amit mi, és tejet kap tápszer/anyatej helyett, így sokkal olcsóbb az élet vele.

Pár hónap, és nálatok is "javul" a helyzet, ha már nem kell ez a sok "bébidolog": bébiétel, tápszer, ilyen-olyan bébipuding.

Én most már azt várom, hogy a pelenka is eltűnjön.

2011. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek 21 40essel,magamra költök sokkal kevesebbet most mint mikor dolgoztam. Plusz baromi sokat dolgoztam azért a 110 ezerért,most meg kapok 80at a "semmire" nekem jó biznisz.
2011. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 4 órás minimálbérem sem volt sok, borítékkal együtt kaptam 50 ezret, az utolsó két hónapban meg csak 30 ezret, amiből távolsági és helyi bérletet is kellett vennem, tehát 10 ezerért jártam be dolgozni, hogy megmaradjon a jogviszonyom és kaphassak táppénzt, ami fél évre havi 16 ezer ft volt. Szülés óta gyest kapok, ami cspvel együtt 55 ezer forint. Második szülésem előtt férjem munkanélküli lett, előtte jól keresett, utána harmadannyit. Aztán szülés után a szülők segítsége nélkül éhen haltunk volna... Szóval igen, megérzem, hogy nem max gyedet kapok...
2011. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
150-es nettó bér, most 85 gyed. Megérezzük rendesen. :(
2011. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!