Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozom, itt van...

Iren Juhasz kérdése:

Külföldön dolgozom, itt van biztosításom is, de terhes vagyok, és otthon szeretnék szülni. Kaphatok gyedet vagy gyest, vagy valamit?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyok kinn,előtte Magyarországon volt munkahelyem és biztosításom is.
2011. jan. 7. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha itthon nincs munkaviszonyod, akkor nem jár sem tgyás, sem gyed. Ha nincs tb-d, akkor a szülésért is szép számlát fogsz kapni. Viszont ha fizetsz magad után tb-t, akkor a kórházi ellátásra jogosult leszel (tgyásra, gyedre akkor sem).

Ha külföldről fogsz kapni valamilyen pénzt, akkor Mo-ról nem, ha viszont nem fogsz kapni, akkor én úgy tudom, gyes jár (nettó 25eFt körüli összeg).

2011. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
itthon nem kapsz semmit.kint kell igényelned.de miért akarod kérni itt?mikor kint vagy biztositva.az itthoni a kintihez képest csak alamizsna.
2011. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!