Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A reggeli öltözködés ovibamene...

A reggeli öltözködés ovibamenethez másnál sem megy zökkenőmentesen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 08:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk s eleinte nehezen ment anno. Aztán változtattam: már előző este összekészítettük a lányommal együtt azt a ruhát, amiben menni fog (ő választhatott az általam felajánlottak közül, így kizárva, hogy tél közepén esetleg nyári ruhában akarjon menni. Így aztán nem volt reggel gond a válogatással, azzal, hogy "én ezt nem szeretném". Segítettem neki, amit ő meg tudott csinálni, hagytam és közben végig dicsértem. Inkább a kellő időnél 10 perccel korábban ébresztettem, hogy ne kelljen rohanni, sürgetni őt. így nem kezdtük rögtön reggel konfliktusokkal a napot. Persze, hogy ne legyen reggel álmos, este időben kellett lefektetni. :)
2011. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az időben való lefektetésen igen sok múlik szerintem is.

Egy kialvatlan gyerekkel még sokkkal nehezebb boldogulni.

Én először szólok,hogy lassan fel kell kelni,erre általában nem nagyon reagál :-),aztán simogatom ,maszírozom egy kicsit,kitakarom ekkor már nyújtózkodik.

Ha szépen nyugodtan van felkeltve ,akkor sokkal kezelhetőbb a kisfiam.

Igyekszem jó kedvvel,lelkesen beszélni az aznap rá váró dolgokról és közben öltözünk.


Néha persze semmi sem válik be.

2011. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!