Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol kell elkezdeni, és mikor...

Hol kell elkezdeni, és mikor az utánajárást, ha nem vagyok férjnél, és a párom nevét szeretnénk a babának?

Figyelt kérdés
A védőnő nem igazán tudta megmondani, az orvost meg nem akarom ezzel traktálni.Hová kell menni először, milyen papírok kellenek, és mikor érdemes elindulni, hogy meglegyen?A szülőszobán már ebből így nem lehet gond?
2008. jan. 18. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

érdemes születése előtt elintézni. Ahol laktok ott a Polgármesteri Hivatalba bementek. Viszitek a személyit, a lakcímigazoló kártyát, az születési anyakövi kivonataitokat és az apa ott tesz teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot. Bejegyzik, hogy "xy" lesz a gyerek családi neve születése után. Ez így van!

Ennyi az egész. remélem segítettem.

2008. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a városházára kell menni, és ott lehet apasági nyilatkozatot tenni, állítólag csak személyi igazolvány kell mindkettőnknek.
2008. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

30 napnál nem lehet régebbi mert nem fogadják el!

Amúgy nem értem hogy miaz hogy a "védőnő nem tudta megmondani" neki ezt tudnia kellene! 30 hetes kismama:)

2008. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is éppen most csináltattuk. Gyámhatóságra kell menni. A terhesgondozási kiskönyved kell hozzá, mindkét fél személyi igazolványa és lakcímkártyája, a nődokitól egy igazolás a szülés várható időpontjáról és a fogamzás időpontjáról. Hajadonsági igazolás, de azt ők lekérik. Ja! A 30 napos határidő már nem él. Helyette: A kiskönyv kiállításától lehet apasági nyilatkozatot tenni és a kiírt időpontig érvényes. Ezen akadtam ki, febr. 3-ra vagyok kiírva és ha negyedikén szülök, már az én nevemre kerül a kicsi. Ezt biztosan pasi találta ki!!

Egyébként én sem értem, hogy a védőnő miért nem tud erről semmit. Remélem tudtam segíteni.

2008. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismétlem az előttem szólókat, de inkább előbb telefonon érdeklődj utána a hivatalokban, hogy megelőzd a személyes ottvárakozst és fölösleges odamenést.
2008. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!