Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS a fizetés brutto vagy...

A TGYÁS a fizetés brutto vagy netto 70%-a?

Figyelt kérdés

A terhességi gyermekágyi segély ami 168 napig jár,a fizetés 70%-a,csak nem mindegy,hogy a brutto vagy a netto?Tudom,hogy ebből is vannak levonások csak a brutto vagy a nettoból?Most betegácsiba vagyok,3 hét múlva jön a pici,jó lenne tudni érdemes-e elindítanom,mivel baba születése előtt 28 nappal már lehet igényelni.

Köszi a válaszokat!


2009. jan. 22. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Brutto-nak ! Az én brutto alap bérem 105ezer volt,most kaptam 78 ezer t-gyást...
2009. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tgyás, de a gyed alapja is a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete, természetesen bruttóban. Ha a kereseted alapján a maximális gyedre (jelenleg kb brutó 100.000,- Ft) vagy jogosult, akkor nem érdemes a szülés előtt igénybe venni. A tgyásnak nincs maximuma, és 168 napig jár, ilyan esetben 28 nap erejéig meg lehet "nyerni" a TGYÁs és a GYED összegének különbségét.
2009. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia,


Az a TGYÁS amit mondasz.

A bejelentett fizetésed 70 %-a naptári napokra lebontva.

ebből asszem még nem vonnak semmit. A Gyes-ből viszont igen, ami kb. a baba 6 hónapos korától jár.

De ettől függetlenül a kettő összege szinte megegyezik.

2009. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 12:43-as nem értem miről beszél. THGYS GYED különbségét lehet nyerni 28 napig??? Mi van?

Igényeld csak meg! Csak az nem él ezzel a lehetőséggel, aki nem nézett utána, hogy mit igényelhet a kismama. Ha a feltételeknek megfelelsz, akkor szülés előtt 28 nappal megigényelheted a THGYS-t (bruttó fiz. 70%-a, és nincs max.) Én 140.000 Ft-tal vagyok bejelentve, ezért családi pótlékkal együtt nettó 105.000 Ft-ot kaptam 6 hónapon keresztül, utána lejárt THGYS, igényeltem a GYED-et, decemberig családi pótlékkal együtt nettó 96 600 Ft-ot kapok. Plusz 60 ezer forintot te hagynál veszni?

2009. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A TGYÁS és a GYED (ez jár a 169. naptól a gyermek két éves koráig) bruttó, és vonnak belőle szja-t, nyugdíjjárulékot, de ha jól tudom, egészségbiztosítási járulékot és munkavállalói járulékot nem. A GYES-ből, ami a gyermek második életévétől a harmadik életévéig jár szintén bruttó, ebből is a fentieket vonják.
2009. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13.08-as. Én csak a szülés napjától menten TGYÁS-ra, előtte táppénzen voltam végig, tehát nem hagytam veszni semmit. mert a táppénz és a TGYÁS összege között nincs lényeges különbség. Én 130.000 Ft körüli TGYÁS-ra voltam jogosult, a GYED maximuma akkoriban 86.000,- Ft volt csak. Tehát nekem szülés után ketyegett csak a TGYÁS 168 napja. Azt értem nyereségnek, hogy ha szülés előtt elmegyek akkor a szülés után 28 nappal rövidebb ideig kapok TGYÁST, és esetemben a TGYÁS és GYED összege között volt egy kis különbség.
2009. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsél már te nyerészkedős! Tök mindegy, hogy mikor igényled a THGYS-t, 168 napig jár!!! Akár szülés előtt 28 nappal, akár a szülés után meghatározott hónapon belül bármikor igényelhető. A végeredmény akkor is ugyanannyi, nem?! Sőt én, 28 nappal a szülés előtt megigényeltem, én annyival jártam jobban mint te, hogy hamarabb jutottam a pénzemhez, hamarabb fordíthattam a gyerekre. Te meg megvártad a szülést, akkor mivel jártál jobban, ugyanaddig kaptad te is mint én, 168 napig. Itt plusz pénzt nem lehet nyerni, csak időt.
2009. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző hozzászóló! Én a 13:09-es vagyok (nem a 13:08-as) és a helyzet az, hogy nincs igazad. A TGYÁS valóban 168 napig jár, azonban legkésőbb a szülés napjától igénybe kell venni, mert a szabály úgy szól, hogy a szülés napjától számított 168 napig jár, és nem tovább (persze a 168 napos TGYÁS igénybe vehető legfeljebb a szülés előtt 28 nappal is). Magyarul, ha Te mondjuk a szülés után 30 nappal veszed igénybe, akkor nem 168 napig, hanem csupán 138 napig leszel rá jogosult, utána átvált GYED-re, ami lényegesen kevesebb, mivel az alapja ugyanaz, de az összege maximált. Így valóban jobban jár az, aki a szülés előtt táppénzen van, hiszen ez ugyanannyi, mint a TGYÁS összege, és csak a szülés napjától veszi igénybe a terhességi gyermekágyi segélyt. Na, ezek után lehet lepontozni!
2009. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Le is pontozlak, mert nem tudod jól.
2009. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne pontozd le, mert jól tudja! Most szültem és én is így csináltam, mert a táppénzem és a Tgyás-om magasabb összeg, mint a GYED-em lesz. (GYED max) Szülésig táppénz, utána Tgyás, majd ha letelik a 168 nap GYED, így jobban járok, nagy a különbség pénzben, hidd el, legalábbis annak, akinek "magas" a jövedelme!
2010. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!