Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmaznátok ismerőst bejáró/...

Alkalmaznátok ismerőst bejáró/takarítónőnek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és egy fél éves gyerkőcöm,és bevallom,nem mindig érem utol magam a takarítással.Heti 2 alkalomra gondoltam.Csakhogy a helyzet a következő:

Amikor a kicsivel a terhesség vége fele voltam,a "csaj" és az anyukája vittek minket nst,doki stb.Mert így volt csak el velük a nagy fiam(ha én is ott vagyok)És mondtam már akkor is poénból,ha megszülök,jöhetsz hozzám bejárónőnek.És ő akkor igent is mondott.DE,a férjem az apjával zenél egy zenekarban,és több közös ismerőssel.És ez a család nagyon "pénzéhes",mindig sipárognak,hogy nincs,meg nekik ki segít...és ezért múltkor mondtam,hogy akkor gyere és takaríts nálam.És ő igent mondott.Azóta betegek lettünk,és el is felejtettem,és a minap írt,hogy akkor mi a helyzet,mert ő szívesen jönne(persze pénzért,mint ahogy a dokihoz való vitel is pénzért volt).Mondtam neki,hogy most betegek vagyunk,majd rátérünk később.

Az a gondom,hogy mindig pletykálnak,(nekem is elmondanak mindenkit mindennek....)és nem akarom,hogy így a közös ismerőseinknél is MI legyünk a téma.Mert nem szégyellem a lakásunk,és nincs akkora dzsuva,csak sose érek rendesen a takarítás végére.És megengedhetem magamnak,hogy valaki így kisegítsen.(főleg így ünnepek előtt,ablakpucolás,nagytakarítás stb)

De pl azt sem tudom,mi az amit ilyenkor elvárhatok egy takarítónőtől?Pl ha gyűrött maradt a ruha sarka vasalás után,vagy nem mosta ki a mosogatót mosogatás után(olyanokra gondolok,amiket én is hajlamos vagyok elfelejteni)

Szóval ti bevállalnátok az ismerőst?


2010. dec. 5. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Kellemetlen lenne valamit szóvá tenni ha nem úgy csinálná és csak harag lenne most belőle! Szereld le azzal hogy most nem futná nektek bejárónőre!
2010. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, hát nem egyszerű... már csak azért sem, mert pletykás. Tehát én csak olyat "fogadnék fel" bejárónőnek, aki nem beszéli ki a magánéletünket másnak. Ahogy visszahallanék ilyesmit bárkitől, mehetne világgá...

Vagy: megbeszéled vele előre, hogy nem szeretnél másoktól visszahallani ezt-azt. Ha megérti, megérti, ha nem, akkor nem.

Te tudod, hogy megbízható-e, vagy ilyet meg lehet-e beszélni vele emberi módon.

2010. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján,ahogy jellemezted őket,nem.Nem azzal van a baj,hogy ismerős,hanem az egyéb körülményekkel.Túl rizikós és sok a zavaró tényező.

Inkább válassz "profit",aki valóban csak takarít és így nem lesz csalódás.

2010. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én így nem hívnám, ha tényleg szeretnéd hogy valaki besegítsen a háztartási munkákba akkor inkább mást hívj, szerintem ennek nem lenne jó vége így.
2010. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van bejárónőm, heti egyszer vagy kéthetente jön, de nem barátnő, se nem ismerős. A szomszéd faluba kell átmenni érte. Egy megbízható ismerősöm ajánlotta. De ilyen körülmények között nem hívnám ezt a csajt...Inkább érdeklődj ismerősöknél, hátha tudnak megbízhatót ajánlani...
2010. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem hívnám őt. Ha szólsz vmiért, megsértődik és kibeszél mindenkinek. Viszont ha már beígérted, és mégsem őt választod, szintén megsértődik. Egyedül olyan feltétellel alkalmaznám, h. első alkalommal leülnék vele, megbeszélnénk és LEÍRNÁNK az elvárásokat és azt, h. úgy fogsz vele bánni, mintha idegen lenne, és elvárod tőle, h. ő se éljen vissza azzal, h. ismerősök vagytok. Máshogy nem alkalmaznám.
2010. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!