Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan passzoljam le a családo...

Hogyan passzoljam le a családot karácsonykor hogy ne jöjjenek?

Figyelt kérdés
Szüleimmel megbeszéltem,ők tudják mi a helyzet.Az a gond hogy a másik részről nem gondolják hogy egyrészt anyagilag húzós minden karácsony, husvét stb ünnepek alkalmával 8 főre készülnöm két kisgyerekkel.Takaritás előtte,utánna,főzés stb .Ráadásul a fele csapat itt alszik olyan természetességgel mintha szálloda lennénk,mert nagy többszobás családi házban élünk.Az a bajom hogy minden ünnep erről szól nekem.Most elősször szeretnék nyugodtan akár pizsamában mézeskalácsot sütni a gyerekekkel,heverészni,nem pedig mások kedvében járni.Már csak azért is,mert ne csak ilyenkor legyenek fontosak az unokák,keresztgyerekeim,hanem más hétköznap is,akkor pedig élik az életüket mindenki.Évekóta senki nem jelentkezik hogy vigyázunk rájuk,menjetek el moziba stb.Nekem mindig csak a "meló"jár.Valahogy le kéne passzolni őket,pedig már nagy az érdeklődés,hogy hogy lesz karácsonykor?!
2010. nov. 24. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kérdezik hogy lesz...

Válasz:Idén 4esben ünneplünk a családdal.


Ennyi.

2010. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az idén elutazunk direkt ezért 5 napra.Nem vagyok senkinek a cselédje, ez megy nálunk is évek óta.Most fogom a családot, és irány a Magas-Tátra.Egy ismerős család tavaly ott karácsonyozott, azt mondják mese szép volt.


Ha ti nem is mentek el, attól még lehet azt mondani, és az ajtót bezárni.Teljesen együtt érzek veled.

2010. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyszerűen megmondanám, hogy idén szeretnék négyesben karácsonyozni. Ha furán néznek, mondd meg, hogy fáradt vagy és anyagilag sem bírjátok a nagycsaládi rendezvényt lebonyolítani. Aki meg ezt nem érti, annak ott a remek alkalom, hogy átvállalja tőled ezt a feladatot.

Ne hagyd magad! Először beszélj a férjeddel, hátha ő/együtt jobban elő tudjátok adni ezt a családnak.

2010. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket.De jó lenne nekünk is a Tátrában,de hát az a piszkos pénz...A párom teljesen rám bizza hogyan intézem.Bár az ő családja,neki kéne,mert igy lehet én leszek a bűnbak,de már az se érdekel.És ha a gyerekek ajándékaira hivatkoznak hogy átadnák?Mondjam hogy majd jövőre ha jönnek valamikor?Valami kis vackot mindig hoznak,mert róluk szól ez az egész,mi felnőttek egymást nem ajándékozzuk.
2010. nov. 24. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Messziről jönnek?

Ha nem, akkor mondd nekik hogy hozzák el 23.án és berakjátok a fa alá.

Vagy végszükség esetén menjetek Ti, egy fél nap alatt le tudjátok ha közel laknak. Így nektek is megmarad az ünnep.

2010. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ti menjetek. Hívd fel telefonon az apai nagyszülőket, hogy idén karácsonykor melyik nap látogathatjátok meg őket, a párod testvéreinek meg mondd azt (nem is kell majd mondanod, mert úgy is megbeszélik még aznap egymás között), hogy idén 4-esben ünnepeltek, illetve a nagyiéknál lesztek akárhanyadikán. Ott tudnak a gyerekekkel találkozni. A többieknek meg elég annyit, hogy úgy döntöttetek, hogy idén nem tartotok nagycsaládi karácsonyt, a nagyiékhoz fogtok csak átmenni.
2010. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszonylag messze laknak,1,5óra kocsival,ezért is alszanak itt mindig.Bár nem nagy táv,de két gyerekkel zűrösebb összecuccolni.Megoldható lenne,de a párom kizárta hogy lemenjünk.Lefele út,ott cuccolás egyik családtól a másikhoz,vissza út.Nem akarjuk.
2010. nov. 24. 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ebből a dologból úgysem fogtok jól kijönni, de nem hiszem hogy két gyerek mellett neked még mással is kellene foglalkozni, viszont ezt nem fogod tudni úgy megmondani hogy ne legyen belőle sértődés. Simán mond meg ha jön a kérdés hogy hogy is lesz a karácsony? Idén otthon maradunk 4-esben, nem akarunk látogatókat. Ha normális emberek úgyis megértik, ha nem akkor úgyis megsértődnek.
2010. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg, h. teljesen ki vagy merülve, szeretnél egy nagyot pihenni és úgy gondoltátok, most csak 4-en lesztek. Ha akarnak adni ajándékot, küldjék fel postán, vagy amikor legközelebb találkoztok, odaadják. Sok sikert! Kellemetlen szitu, de ne engedd ki az irányítást a kezedből!
2010. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Másfél óra kocsival? és emiatt mindig ott alszanak? hát ez azért érdekes.

Szerintem simán meglátogathatnának titeket ott alvás nélkül is. Esetleg karácsony után, az ünnepek között.

Nálunk a szüleim 2,5 órára, anyósomék 1 órányira laknak tőlünk, de max mi szoktunk ott aludni náluk, ha több napra megyünk. Karácsonykor ők jönnek, de két részletben, nekem ez így könnyebb, mintha mi utaznánk. És persze nem alszanak nálunk, pláne nem karácsonykor. Szolid ebéd, kis süti, ajándékozás, kis dumcsi, aztán mindenki megy haza.

2010. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!