Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kettős vezetéknevű kislányok...

A kettős vezetéknevű kislányoknak mi lesz a vezetékneve, ha férjhez mennek?

Figyelt kérdés
Ugyebár mostanában divat kötőjellel mindkét szülő vezetéknevét adni a gyereknek. De hogy fogják őt hívni, ha férjhez megy? 3 vagy 4 vezetékneve lesz, ha a férje is mondjuk dupla vezetéknevű lesz?

tegnap 13:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 mondjuk ez igaz, bár én szívem szerint csak simán megtartanám a saját vezetéknevemet. Az a legegyszerűbb.
tegnap 14:00
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#10 vagyok, megteheted, ez rajtad meg a férjem múlik csak. Ismerősök között is sokan megtartották a nevüket.
tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
én 22 ėve tnė plusz teljes leanykori nevem van mindenhol be írva .szigno viszont csak tné.
tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kotojeles vezetneknevem van, maradt is, mert nem vettem fel a ferjem nevet :D

Szeretem a nevem, nem akartam valtoztatni rajta.

tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Miért változna meg attól a neve, hogy férjhez megy. Nem lesz a férj tulajdona.

A gyerekük meg olyan nevet kap amilyet ők akarnak.


Egyébként úgy felveheti a nevét, hogy Kovácsné Kis-Kovács Piroska, ha akarja.

tegnap 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt 20 éve rendszeresen megkérdezi valaki, és jót vihog magában, hogy szappanopera, pedig semmi ilyenről nincs szó. 2 vezetékneve lehet mindenkinek, ha összeházasodik egy másik duplával, dönthetnek, hogy megtartja mindenki a sajátját, vagy választanak 2 randomot és ugyanez mehet a gyerekeiknek is.
tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

Mi a ferjemmel kolcsonosen felvettuk egymas vezeteknevet, igy a kislanyunk is kotojeles vezeteknevu lett. A ket vezeteknev osszesen harom szotagu, nem tart sok ideig leirni/kimondani.

Aztan hogy a lanyunk egyaltalan ha ferjhez megy, es ha felveszi a ferje nevet, hogyan es milyen modon teszi meg, az az o dolga lesz. Attol meg nagyon messze vagyunk, tekintve, hogy 7 hetes.

tegnap 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is 2 szóból áll a lánykori nevem. Külföldön mentem férjhez, itt maximum 2 vezetékneve lehet valakinek, szóval nekem esélyem sem volt megtartani a sajátomat plusz felvenni a férjemèt.
tegnap 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Miért kéne fölvenni a férj nevét? Ő többet ér? Vegye fel a férje, ha ennyire közös vezetésnevet akar, kap kettőt is rögtön.

(Off, tiszta baromság ez a férfiági leszármazás, pont az apa személye nem volt soha biztos. Mi az első kérdés bármilyen hivatalos ügyintézésnél - anyja neve?)

tegnap 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán miért kell a férj nevét bármilyen formában is felvenni? Sosem tettem volna meg, van saját nevem.
tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!