Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet itt Magyarországon úgy...

Lehet itt Magyarországon úgy élni, mint ahogy az amerikai insta anyukák?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akinek látszólag eszméletlenül rendezett az élete, több gyerek mellett is korán kel, edz, fejleszti magát, olvas, minden reggel full smink, haj, tökéletes outfit, a gyerekeknek csomagolt kaja is meg van dizájnolva, a lakás ragyog, rendszeresen takarít, játszik, tanul a gyerekekkel, maga süti a kenyeret, és még a férjére is van ideje, utazhatnak, stb... Gondolom sok mindent kihagytam... Tudom-tudom, ez nem a valóság, biztos ők is kiabálnak, büdöset kakilnak, meg mittomén, de ha az én egész életemet vennék filmre, akkor se tudnának osszevagni egy fél perces reelst, amiben annyira tiptop lennék, mint ezek a nők. Úgy nézem ezeket (megjegyzem senkit sem követek, csak néha belefutok, mert feldobja), mint valami Disney mesét, aminek semmi köze az élethez. De azért vannak bennem kérdőjelek, hogy én vagyok ilyen trampli,akaratgyenge ember, vagy ezt itt nem lehet kivitelezni? Van itt valaki, aki hús-vér ember, és megközelítőleg ilyen rendezettnek érzi az életét?
tegnap 12:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Macinaci, igenytelenseg, a legtobb "elhizva a , a gyerekeknek cukor cukorral mar kiskortol, rantotthus agyba fobe, mozgas mig elmennek az autokhoz.


Ez a magyar csaladok 85 %-a. Mit varsz."


Voltam már az USA-ban és ők is ilyenek. Elég sokan. Még normális, azaz nem ágyon cukrozott pékárut is alig lehet kapni. Látnád mit zabálnak a diákok a sulikban.

tegnap 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ahogy előttem is írták: az átlag amerikai inkább ilyen, főleg ami a cukrot és az igénytelenséget illeti, mint a magyarok...


Kérdezőnek: Ha nagyon akarnék egy ilyen videót csinálni, akkor arra készülnék, és biztosan sikerülne hasonló. Nem a mindennapi életből van az összevágva, hanem kvázi le van forgatva! Persze nem árt ha van pénz jó cuccokra, meg az időfaktor is kérdés, de ezek megrendezett videók. Nem úgy készül hogy sokmindent felvesz és összevág valamit...

tegnap 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van babysittered, esetleg heti 1-2x jön bejárónő, szerintem simán hozható.


Plusz kinek mik a prioritások. Én nem mentem volna el a 3 hónapos mellől edzeni, mert ott akartam lenni mikor felébred, megszoptatni stb. Nem azt mondom hogy aki másképp csinálja az rossz.

tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kel korán, csak felveszi a visszatekert órát, nem edz, csak felvesz 20 másodpercet, amíg úgy csinál, mintha edzene, nem olvas, csak 20 másodpercig úgy csinál, mintha olvasna. Addig rakja fel a full sminket, és rakja a hajába a tökéletes hullámokat, amíg a bébiszitter vigyáz a gyerekre, a bejárónő meg takarít. Simán lehet, hogy a gyerek csoda reggelijét sem anyu csinálja, hanem egy asszisztens, ahogy a kenyeret is csak addig süt, amíg forog a kamera, valaki más végzi hozzá a piszkos munkát. Persze a férjére is van 20 másodperce, amíg felveszi, hogy milyen szuper "minőségi" időt töltenek együtt...
tegnap 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Magyar ilyen insta anyák is vannak, de ha megnézel néhány youtub-ert ott is ilyeneket látsz sokszor. Szerintem ezeket el kell osztani kettővel.

Egyébként kényelmesen nálunk is lehet élni. A munkám miatt megfordulok pár gazdagabb városrészen Budapest agglomerációjában. Mindenhol alap a bejárónő, de minimum a takarítónő, anyukának általában nincs, vagy legalábbis nem egy tipikus 8-12 órás munkahelye van, a bevásárlás jön online, van hogy azt is a bejárónő intézi lista alapján. Kaját rendelnek, vagy azt is intézi a bejárónő. A gyerekeknek van dadusuk, aki hozza-viszi őket, akár tanul velük, stb. Mikor mire van igény.

Hozzánk két hetente jár takarító csak és a kaját 90%-ban rendeljük, bébiszitterünk is van, mert más segítségünk helyben a gyerekekkel nincs. Már ennyi is hatalmas könnyebbséget jelent a korábbiakhoz képest. Ha mindennap reggeltől estig körbenyalják itthon a popómat, viszik a gyerekeket, beágyaznak helyettünk, összepakolnak, stb. és 4 órában dolgoznék max, akkor én is tudnék ennyit foglalkozni magammal. Node így sem panaszkodom.

tegnap 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!