Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet itt Magyarországon úgy...

Lehet itt Magyarországon úgy élni, mint ahogy az amerikai insta anyukák?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akinek látszólag eszméletlenül rendezett az élete, több gyerek mellett is korán kel, edz, fejleszti magát, olvas, minden reggel full smink, haj, tökéletes outfit, a gyerekeknek csomagolt kaja is meg van dizájnolva, a lakás ragyog, rendszeresen takarít, játszik, tanul a gyerekekkel, maga süti a kenyeret, és még a férjére is van ideje, utazhatnak, stb... Gondolom sok mindent kihagytam... Tudom-tudom, ez nem a valóság, biztos ők is kiabálnak, büdöset kakilnak, meg mittomén, de ha az én egész életemet vennék filmre, akkor se tudnának osszevagni egy fél perces reelst, amiben annyira tiptop lennék, mint ezek a nők. Úgy nézem ezeket (megjegyzem senkit sem követek, csak néha belefutok, mert feldobja), mint valami Disney mesét, aminek semmi köze az élethez. De azért vannak bennem kérdőjelek, hogy én vagyok ilyen trampli,akaratgyenge ember, vagy ezt itt nem lehet kivitelezni? Van itt valaki, aki hús-vér ember, és megközelítőleg ilyen rendezettnek érzi az életét?
tegnap 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Persze. Csakhat ugye a magyaroknal nem ez a szokas.

Macinaci, igenytelenseg, a legtobb elhizva a , a gyerekeknek cukor cukorral mar kiskortol, rantotthus agyba fobe, mozgas mig elmennek az autokhoz.

Ez a magyar csaladok 85 %-a. Mit varsz.

tegnap 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Biztos lehetsz benne, hogy Amerikában sem így élik az életüket az insta mamik. Te ezt elhiszed? Legfeljebb az ilyen Paris Hilton szintű nők élhetik a fenti életet, mert nem ők csinálják a teendőket a szépítkezésen meg az edzésen kívül.

Akik meg olyan színvonalon élnek, azok itt is megtehetnek bármit, nem kell ehhez az USA-ig menni. Ott sem az az átlag, hogy mindenkit a gazdag vállalkozó férje tart el.

Nekem például edzeni itthon van csak időm, igaz nem minden nap van rá energiám. Sminkelni nem sminkelek, mert nem hiányzik a boldogságomhoz. (Csak alkalmakra.) Egyetemi meg ilyen-olyan továbbképzést csinálok, mióta itthon vagyok, de baromi fárasztó kicsi mellett tanulni. Legalábbis nekem. Főzök is (2 naponta, minden nap biztos nem fogok), meg igyekszem rendet is tartani, de ez azért kisgyerek mellett nem egy egésznapos állapot 😂. Egy insta poszt erejéig el tudnám hitetni az emberekkel, hogy ragyog a lakás :D Azt talán mondanom sem kell, hogy bizony így a férje jutó idő óhatatlanul kevesebb. Segítség nélkül, értsd bébiszitter, értelemszerűen nem tudunk kettesben programot csinálni. Szerintem ez abszolút egyértelmű. Ja, és a kajákat nem dizájnolom. Ha közösségbe fog(nak) járni a gyerek(ek), akkor is csak szimpla kaját fognak enni. Kenyeret meg nem eszünk. Probleme solved 😂

Az általad leírt életet tényleg csak akkor lehet prezentálni, ha a gyerekek már vannak akkorák, hogy viszonylag önállóak, és a férjed (vagy bárki) kényelmesen el tud tartani, vagy annyian benyalják a fényesre cicomázott kamu insta posztjaidat, hogy vígan éled belőle a mindennapjaidat.

tegnap 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

"Macinaci, igenytelenseg, a legtobb elhizva a , a gyerekeknek cukor cukorral mar kiskortol, rantotthus agyba fobe, mozgas mig elmennek az autokhoz."


Te láttál már átlag amerikait élőben? Mert tökéletesen passzol rájuk a leírásod.

tegnap 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha iskolába jár minden gyerek és nem dolgozik az anyuka, simán.

Simán lehet bejárónője is, ha kisebb takarításokat meg is csinál anyuka, nagyobbakat meg rábíz.

tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
De ha tudod, hogy ez csak kitaláció, mért hiszed mégis azt, hogy van ilyen?
tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Igaz csak egy 3 hónapos gyerekem van, de én is ki tudom rittyenteni magam ha akarom, illetve ha megyek valahova, de itthon lusta vagyok felöltözni is, ha nem làt senki felesleges :D
tegnap 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

6-os, a kérdező több gyerekről beszélt.


Egy 3 hónapos gyerek mellett azért nem nehéz kirittyenteni magát az embernek. 2-3 kicsi gyerek mellett, akik reggel 6-kor már kelnek es onnantól folyamatosan rajtad lógnak, na erre kíváncsi a kérdrző, ez hogy megy állítólag másoknak, mikor még egyedül sem hagyhatod őket, hogy összeyhedd magad, mert megölik magukat/egymást addig.

tegnap 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem azt gondolom, hogy kitaláció, csak azt, hogy ez nem a teljes igazság. Biztos van rossz napja, de van ilyen is, ha heti 2 videót feltesz. Nekem nincs ilyen napom, soha nem kelek fel 5kor edzés miatt, soha nem sminkelem ki magam itthonra, nem is öltözöm ki, mindig úszik a lakás, legalábbis egy része, és úgy érzem, soha nincs semmire időm, pedig csak 2 gyerekem van, nekik meg 4-5-6.
tegnap 13:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismered az ottani élet valóságát. Nekik is vannak problémáik, csak nem olyan jellegűek, mint egy kelet-európainak. Egyrészt kb mindenkinek van bébiszittere, a helyi diáklányoktól az európai cserediákokig, ez egy nagyon népszerű pénzkereseti lehetőség, több bébiszitter van, mint amennyire van igény. Másrészt teljesen más a mentalitás, ezek a nők tipikusan azok a vinnyogó, túlbuzgó, high on everything idegesítő picsák, ők nem úgy kelnek fel, hogy bele vannak fáradva az életbe, nekik nem kihívás, hogy reggel felkeljem az ágyból (van ilyen is ott nyilván, de nem arról a típusról beszélek).

Javaslom merülj el fórumokban, blogokban, meg fogod látni, panaszkodnak eleget, csak nem olyan dolgokról, amiről te.

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, így már kapiskálom. Nekem az én életemmel nincs semmi bajom, de nagyon máshol van a fókusz. Nem csak azért nem nézek ki úgy, nem élek úgy, mint ők, mert nincs rá pénzem, vagy nincs időm/energiám, hanem igényem sincs rá.
tegnap 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!