Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Társashátban/panelban lakó...

Társashátban/panelban lakó kisgyerekesek: Mennyire vagytok hangosak? Mennyire panaszkodnak a szomszédok? Ha van kisgyerekes szomszédotok, mennyire hangosak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyerekek szaladgálására, játékára (játékos doboz kiborítás, autó/babakocsi/akármi tologatása a padlón), kiabálásuk, kora reggeli ébredést követő játszási zajaik, esetleges veszekedések, kiabálások, közlekedés a lépcsőházban.
ma 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mar nem lakunk, de a kisfiam 1 eves koraig panelban eltunk.

Oszinten szolva szerintem rohadt hangosak lehettunk. En igyekeztem tenyleg, de egyszeruen hogyan magyarazod el egy babanak, hogy ne csapkodja foldhoz akar csak a talpat? Vagy ne utogesse a falat? Jatekokrol nem is beszelve. Csak kivancsi volt.

Persze volt szonyeg,habtapi, de ketlem hogy sokat segitett volna. A sok sirasrol, alkalmankenti ejszakai orrszivozasrol nem is beszelve. De muszaj volt.

Az volt talan a szerencse, hogy alattunk, mellettunk is gyerekesek laktak, igy nem panaszkodtunk egymasnak. De mindenki hangos volt 😅 Ok is. Sokszor keltunk mi is a szomszed baba sirasara.


Minosegi ugras volt a kertes ebben a tekintetben is. Engem aztan halalosan hidegen hagy, ha bent rohangal vagy guritja a labdat alapvetoen a gyerek. De ha meg mindig panelban laknak, folyamat fegyelmeznem kene szerencsetlent.

ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, de nem is érdekel.

Nyilván próbálom őket kordában tartani, pl a legós doboz kiborításának a hangáj én sem szeretem annyira hogy napi többször kérjem, de nem is lógatom őket kalitkában a talaj felett, hogy ne járjanak zajjal.

A panel ilyen, ezt mindenki tudja, én is, ennek tudatában üvöltözök velük reggel, hogy irány most már fogat mosni, meg az alsó szomszéd is 1részt felnőtt és lehet, hogy hangos gyerek volt, vagy 2 neki is voltak gyerekei és ott is borult a lego, vagy 3 tudta, hogy benne van a pakliba, hogy kisgyermekes család koltozik mellé/fölé/alá/ szembe.

A gyerekeimből próbálok normális embert faragni, szóval nyilván csitítom őket a lépcsőházban, de aki nem bírja , epitsen egy jurtát a lépcsőház mellé, ott nem lesz ez, hanem a baglyok, autók, hideg, szél....

ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy szem 2 éves kisfiam van, szóval veszekednie nincs kivel, de amúgy is viszonylag nyugodt gyerek, rengeteget beszél, de kiabálni, ordítozni nem nagyon szokott. A szobákban padlószőnyeg van, a folyosón linóleum, azon annyira nem csak nagy zajt, ha leejtünk/dobunk valamit, bár ha fut, abba bekerenegnek a falak 🙃

Labdázni nem hagyjuk benn, meg korán reggel, késő este próbáljuk visszafogni, ha nagyon tombolni kezd, de ez nagyon ritka azért.

Alattunk, felettünk és mellettünk is családok laknak, még nem panaszkodtak (egyébként mi is halljuk őket, szóval ők sem csendesek).

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2es válasz 100%-ban és nem panaszkodnak a szomszédok.

Nálunk nincs más kisgyermekes család a környéken, a házban van, de szemben 2vel felettünk szóval nem érint. Jó a viszonyunk a lakókkal, úgyhogy nem tudom hogy mennyire vagyunk hangosak, de nem panaszkodnak.(Nekünk legalábbis)

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk mi vagyunk az egyetlen kisgyerekesek a házban és van aki folyton panaszkodik ránk :( 5 és 3 évesek, mindkettő rendkívül problémás bár 2 nagyon különböző módon.

Az egész reggelünk arról szól, hogy próbálom őket fegyelmezni, hogy ne szaladjanak, ne ugráljanak (az 5 éves már kifejlesztette, hogy tud dübörgés nélkül is szaladni :D )

De tologatják a széket, becsapják az ajtót. És igen, amikor elfogy a türelmem a 628. kedves kérés után, akkor kiabálok is velük.

Nem hagyom őket tombolni, próbálom kontrollálni, főleg korán reggel. Mégis mi vagyunk a hangosék, akik zavarnak másokat.

Én is a férjem is olyan típusok vagyunk, hogy nem szeretünk másokkal konfrontálódni, eléggé introvertáltak vagyunk. És ehhez kaptunk 2 baromi hangos, extrovertált gyereket.

A folyosón hiába próbálok velük csendben közlekedni, valamelyik biztos behisztizik valamin és akkor marad az, hogy ordít, taknya-nyála egyben, lefekszik a lépcsőn és nem jön nekem meg már alapból 20 szatyor lóg a fülemen is... Szóval nem is arról van szó, hogy nem nevelem őket, folyton megy a küzdelem, hogy legyenek csendesebbek... Mégis mi vagyunk a szemetek...

Ha kiabálok is, nem gyalázom a gyereket, hogy milyen hülye, hanem zavarom rendet rakni, fürdeni, mert egy ideje kérem szépen, de meg se hallja.

Vagy épp leteremtem, mert pl odacsukta a tesója ujját az ajtóba holott 5 másodperce szóltam, hogy ne csukogassa az ajtót.

Na, szóval ilyen rettenetesek vagyunk

Vagy pl korán reggel végig ordítja a kisebb a lépcsőházat, mert nem vehet 12 fokban rövid nadrágot. Ha nem indulok el vele időben, hanem kivárom, hogy lecsillapodjon, akkor biztos történik valami újabb sérelem, amin cirkuszolhat.

ma 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan szomszéd aki 1 évvel a gyerek születése után eszmélt rá, hogy gyerekünk van :D


Pedig voltak sírósabb éjszakák, aztán a lakás felfedezése is néha zajjal járt, de valahogy neki nem tűnt fel. Pedig mellettünk lakik :D


Mostanában lehet, hogy hangosabb, mert rájött, hogy a bilit remekül lehet tologatni a kövön. De az napi pár perc, amíg reggel rendezem a soraimat.

Alapvetően nyugis kisfiú.


November végén érkezik a kishuga, hát meglátjuk, hogy két gyerekkel is észrevétlenek tudunk-e maradni.


Bár az alsó szomszédnál is jön a baba jövő hónapban, úgyhogy rögtön két újszülöttel bővül a lakóközösség.

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyrészt nyugdíjasok laknak, de senki se panaszkodik.


Amikor gyerek voltam lakott alattunk egy néni, aki szokott panaszkodni, úgyhogy az lett anya fenyegetése, ha rosszak voltunk, hogy "feljön az Irénke néni"... Szerintem bejött a dolog, féltünk Irénke nénitől...

(Most meg ő hallgatja max hangerőn a tv-t, mert már nem hall szegény..)

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem voltunk hangosak. Lakásba nem szaladgált, autót a szőegen tolta.
ma 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2es akkor gondolom te se szólsz ha a gyerek nem tud aludni este vagy délután, mert a szomszédok hangosak, hiszen tudod, a panel ilyen.
ma 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj én megértem a szomszédaid, mert ez kiakasztó lehet. De ha sérült gyerekeid vannak, akik nem képesek felfogni amit mondassz, akkor sokmindent nem tudsz csinálni.
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!