Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves kisfiú nem beszél ?!

2 éves kisfiú nem beszél ?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Novemberben lesz 2 éves a kisfiam és még csak pár szót mond, azt is ritkán, de a megfelelő szövegkörnyezetben. Ért mindent, figyel a nevére stb. De mégis időnként elkap a frász , hogy valami baj lehet? A védőnővel többször beszéltem erről , mindig megnyugtat, aztán vmi miatt újra előkerül a dolog. Most pl kezdtük a bölcsit, a nevelő kérdezgette hogy én értem e amit mond, miket mond otthon stb, mert nekik még nem mutatta meg amit tud. Jelzem most elég sírós a héten, ma már ott aludt, nagyon nehezen aludt el. Nem akar ott enni, kanállal főleg nem, pedig itthon eszik kanállal és nagyon jó étvágyú gyermek. Ezt is jelezték hogy hát ő kézzel tud csak enni ? Korábban néha láttam rajta autizmusra utaló jeleket, de csak pár napig vagy 1-2 hétig csinálta az adott dolgot, azóta nem. Nyilván utána jártam mindennek, és minimális tudásom is van a dolgokról mert tanultam. Szülőként mégis néha tanácstalan vagyok. Lehet pont ez a baj hogy van fogalmam róla egy kicsit és jobban ráparázok ha olyat látok ? A védőnő ezekre is legyintett úgymond. Számomra nehezen elfogadható, vagy csak én stresszelek rá túlzottan ? Mert a nagyobbik fiam 10 hónaposan kezdett beszélni, így kicsit szokatlan ez. Egyébként nagyon barátságos, keresi a gyerekek társaságát. A testvérével nagyon szeret együtt játszani, játszik szerep játékot is, építőt, utánozza a tesot vagy engem stb. Bocsi kicsit hosszú lett. Tanácsot vagy tapasztalatot szívesen fogadok

szept. 10. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem beszélt 2 évesen, csak 2-3 szót, pont 2,5 éves korában kezdett el napról-napra többet beszélni, mikor már indultunk volna valami fejlesztésre. Most 3,5 évesen folyékonyan beszél.


De amúgy 2 éves kortársai sem besz3ltek sokkal többet, szerintem ennyi idősen bőven belefér.

szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Beszédindítást kaphat meg tsmt-t,ha elviszed szakemberhez.


Az a "baj", hogy mivel fiú,mindenki ezzel fog nyugtatni.


Ha meg tényleg baj van,pont a korai fejlesztésről maradtok le.


Ha elviszed fejlődésneurológushoz, ő tud kiírni a tsmt-től kezdve beszédindítást,logopédust,mindent.


Nálunk is ez volt,bár a lányom 3 éves koráig csak gagyogott. 2.5 éves korától már kaptunk a kórházban logopédiai fejlesztést,zeneterápiát.


A Szakszolgálat ad mozgásfejlesztést.

szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen pár szavat mondott csak a fiam. 2 év 2 hónaposan kezdett el egyik napról a másikra szavakat mondani. Most 2 év 4 hónapos és mondatokba beszél
szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hu ezt az egeszet mintha csak en irtam volna..de szorol szora, nalunk is ez van, neha aggodok(ugyan az miatt) majd nem, aztan jon ujabb dolog elhagyja, nyugodt vagyok majd ujabb es aggodok. Mi is most kezdtuk a bolcsit, a mai nap eleg nehez volt, de a gondozo mondta, hogy megnyugtathato volt, kukucskaltam es tenyleg nem sirt utana. Egy masik anyukaval nyomjuk ketten a heten a beszoktatast, beszelgettem vele es akkor kimondta a mondatot, hogy hat igy ugy meg nem kell fizetniuk, mert tartosan beteg a nagyobb gyerekuk, aki autista. Es akkor gorcsbe randult a gyomrom, mert honapok ota errol olvasok es ez miatt aggodok. Tudom, nem ert hozza nem fogja mas gyerekerol megmondani sot nem is tudná , de meseltem az aggodalmaimat es mondta, hogy az ő fia szornyen nehezen szokott be, de tenyleg, nem tudtak megnyugtatni, hogy elvolt a maga kis vilagaba, hogy mindennek sokaig nezte a szerkezetét, duhkitoresei voltak a boltban, egy allatkertben es hogy az en gyerekemen ugy aggaszto dolgot nem lat, de MONDOM!! ő egy kivulallo anyuka . En azon aggodok, hogy neha az en gyerekem odateszi a kezem, h en csavarjam le pl a flakont, ő is le tudja pedig…aztan neha meg mutat ram es kerdezem hogy az anya? Es mutat a foldre en meg hogy uljek oda? Es bologat igent hogy mashogy erteti meg magat. Ő még csak 22es fel honapos , de nem sok szava van. Nem tudom meg lesz e az 50 db 2eves korara, igazabol par napja 1hete mintha jobban beindult volna, de nem robbanasszeruen. Szoval aggodok en is dolgok miatt, hogy huz neha magaval, de kozben tokre mutogat is. Epitokockabol epit tornyot, az osszes formabedobot helyere dobja(nem most korabban is már) babat etet, viszont nem sokszor, utanoz is sokmkndenben, ma pl kapaszkodtam a buszon es ő is megfogta vagy kavargatja a kavemat. Nem forog korbe, nem porget kereket , jaaa es viszont amin aggodok meg, hogy neha sorba rak vagy egymas melle autokat pl. Na ezen nagyon megijedtem. Hat nem tudom, aggodok en is. Neked barmi még, ami miatt aggodsz sorba rakas, porgetes, kiborulas nem tudom barmi? Egyebkent szerintem az enyem is figyel a nevere, de azert van, hogy nem egybol..hat aggodok en is, de remelem egy nap mindketten megnyugszunk majd, hogy semmi problema nincsen egyikojukkel sem
szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4.válaszoló!

Köszönöm hogy leírtad hasonló aggodalmaidat. Amiket én észrevettem , hogy csinált és egyből frászt kaptam pl néha lefekszik a játék mellé és úgy játszik vele, vagy volt pár hétig az a fura tikkelés szerű dolog , hogy oldalra nézett, de csak a szeme mozgott , a fejét nem fordította. Ezt egyébként abbahagyta már, nem szokta csinálni. Az a baj hogy ha vmi furát látok, egyből utána nézek. de ebből kifolyólag azt is olvastam, hogy van aki "csak" autisztikus tüneteket mutat néha, de nem az és előbb utóbb kinövi. A játék mellé fekvés nem egy állandó dolog,tehát normálisan is játszik az autóval pl, csak néha van amikor így akar. Párszor láttam hogy pörgette az autó kerekét, de ez is véletlenszerű lehetett , mert tényleg javarészt rendeltetésszerűen használja a játékokat. szóval szerintem vannak dolgok amik azért normális esetben is előfordulhatnak, csak akkor van baj ha rögeszmésen szinte mindig csak úgy játszik vele ahogy nem kéne. A mutogatás nehezen megy neki, sokat kellett gyakorolni . De amúgy az is baj hogy állandóan ott vagyok mellette és azonnal tudom mi a baj, mi kell neki, már adom is oda és nem is kell kézzel lábbal mutatnia hogy mire van szüksége. Kíváncsi vagyok bölcsiben hogy alakulnak ezek a dolgok, hiszen ott nem ismerik minden rezdülését. Egyébként ma és tegnap sokkal jobb napja volt, szépen elaludt , reggel sírt csak amikor ott hagytam de egyébként nem volt probléma vele. Úgyhogy remélem mostmár szépen lassan beszokik.

szept. 11. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom autista, és teljesen normálisan játszik. Szerepjátékozik a barbikkal,hangosan mesél közben. Kiválóan improvizál. Sose pörgetett kereket...


Ennyit a sztereotípiákról. Ja,a kukucsjátékot is csinálta babaként.

Most imád bújócskázni,fogócskázni stb.


Az autisták nem robot-zombik!!!

szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek !
szept. 11. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 os vegulis akkor nalatok, ha vegulis normalisan jatszik es mesel kozben es sosem porgetett, sooot a kukucs jatekot is elvezte, akkor honna jott ez az egesz, hogy talan autista? Azert ez durva, hogy ezek utan, marmint , hogy meg jobban aggodik az, akinek tunetei is vannak. Erted, hogy nalatok akkor mas tunet volt vagy biztosan az vagy elkepzelni nem tudom ezt igy
szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8!


Mivel késő van, csak címszavakban válaszolok, ha nem baj.


-2-3 órás sírások vigasztalhatatlanul 1 éves kor után

-önbántalmazás (hajtépés,körömágy lemarása,arc kicsipkedése)

-nagyon szoros napirend tartása

-sorrend tartása képnézéskor (ha egyet is eltévesztettem,őrült hiszti)

-gyerekektől 3-4 méter tartása minimum,fejlesztésen is

-néha nem figyelt, "bambult", nem volt ott agyilag

-nem tartott szemkontaktust már szoptatás alatt sem. 2 évig szoptattam. Azóta se tart, 8.5 éves

-nem szólalt meg 3 éves koráig, csak gagyogott mint egy baba. Csak ciklizált még 3 évesen.

-hamar lefáradt idegileg

-sok helyre nem tudtuk elvinni,pl Media markt,ahol sok a villódzó képernyő. Nem bírta

-nagyon szenzoros. Hangerősségre, szagra, fényre, anyagra, tömegre emberekre érzékeny.

4 éves kora körül jött az agresszió.

Oviban,majd most az iskolában viselkedik, kitűnő tanuló. 6 éves kora óta ír-olvas. Páratlan memóriája van, 8 évesen már dalokat és verseket ír.

De otthon válogatás nélkül üt,rúg,csíp mindenkit, mindegy,hogy szülő vagy idősebb felnőtt, unokatestvér vagy keresztanyu.

Teljesen más itthon, mint a suliban. Ott maszkol,elrejti magát.

De nem tudja a napját elmesélni pl.

Példa:

Most volt nekik matekból (2. osztályos) műveleti sebesség mérés. 60 másodperc alatt mennyi feladatot old meg. A legjobb lett, 18-at oldott meg.

De. Mondta most a tanító,hogy elkezdték a 2-es szorzótáblát.

Kérdem a gyereket,hogy tanultátok a szorzótáblát már?

Mégcsak nem is tud róla. Úgy oldja meg a feladatokat,hogy el se jut a tudatáig.


Nehezen lehet megérteni a gondolkodásmódját. Nagyon érdekes gyermek. Nem tudom, hogy sikerült összehozni 🤣.


Kicsit elkalandoztam a végére,de be akartam mutatni,hogy milyen MA.

20 hónapos korától kap fejlesztéseket. 2 éves korában azt mondták rá,hogy biztosan értelmi fogyatékos.

5.5 évesen 120 lett az IQ-ja a Szakszolgálatnál,és minden feladatot megoldott. Ennyit fejlődött 3.5 év alatt!!


Én pedagógus vagyok, hamar észrevettem,hogy "baj" van. Ez volt a szerencséje a gyógypedagógus szerint. Hogy rengeteg helyre elhordtam,itthon csináltuk a tsmt-t,és folyamatosan tanítom azokra a dolgokra,amik nem mennek.

szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!