Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposan nem beszél?

16 hónaposan nem beszél?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam és nem igazán akar szavakat használni. Annyit mond, hogy "nem". Jàrművekre mondja, hogy "brüm" illetve 4-5 állathangot utánoz. Amúgy mindent megért és meg is érteti magát, leginkább mutogatással. Pl. ha meglát egy kutyát az utcán, akkor rámutat és hümmög egyet, ahelyett, hogy mondaná, hogy "kutya/va-va/bármi" Utasításokat teljesít. Vele egyidős gyerekek már legalább 10 értelmes szót használnak. Nagyon meg vagyok ijedve.

júl. 12. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem gond
júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kétéves korig kell
júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Korai aggódni.
júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni
júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van.
júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokadik ilyen kérdés. 16 hónaposan hogy lenne gond? Persze van akinek hamarabb megy, mint ahogy van aki 9-10 honaposan jár, más meg 15 hó utan csak, tök normalis mind, nem szabad hasonlitgatni.


Az en lanyom 20 honapos koraig 3-4 szót hasznalt, viccesen hatott a szomszed masfel eves mellett, aki rövid mondatokban beszelt. De - szamomra is meglepő módon - a lanyomnal olyan hirtelen beindult, hogy 2 evesen már választekosabban beszélt mint a szomszed. De az sem lett volna baj, ha nem. Masik szomszed meg 3 eves koraban kezdett gyakorlatilag beszelni, es nagyon hamar behozta a "lemaradast". 2,5 evesen nehany szót hasznalt, azt is ritkan, de semmi baj nincs vele. Szerintem az fontosabb, hogy latszódjon, hogy érti a beszédet.

júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém ennyi idősen annyit mondott, hogy baba és mama. Egy évvel később, a bölcsiben indult meg jobban, és kb 2,5 éves volt, amit már tényleg beszédnek lehet nevezni. Most lesz 3 éves és be nem áll a szája. 16 hónaposan felesleges ezen aggódni.
júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Én sem gondoltam volna eddig, hogy probléma lenne, viszont ma játszottunk 2 kisfiúval akik 1 illetve 3 héttel születtek korábban, mint a fiam, és kb. s*ggre ültem, mikor meghallottam, hogy mennyi szavat használnak.

júl. 12. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a lányom másfél évesen labdázni próbált egy a másik ránézésre hasonló korú kislánnyal. A labda rózsaszín volt, rajta egy flamingóval. Lányom odadobja a labdát, mutogat: "öö ööö ööö" (kb. ennyi volt a szókincse a vau-vau-n és mama-papa-n kívül (anya, apa még a kanyarban sem volt). Mire a másik kislány lehajol, felveszi a labdát: "De szép madár!"

Na akkor egy picit én is meglepődtem.


Szóval, 18 hónaposan mi itt tartottunk. Majd 23 hónaposan jegyeztem fel a következő mondatot: Anya, te is szereted a forró zabkását?

júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam két évesen már folyékonyan beszélt....

Lányom még 3 évesen sem...

Szóval vannak,akik hamarabb kezdik.

júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!