Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagyod...

Hány éves kortól hagyod otthon a gyereked egyedül pár órára és hány éves korától megy el egyedül iskolába, nagyszülőkhöz, stb?

Figyelt kérdés

Van erre törvény?

Régen volt ismerősöm aki 7 évesen egyedül hazament az iskolából mert az anyukája egyedül nevelte és dolgozott, nem tudott elmenni érte és otthon maradni vele iskola után.

Én is egyedül jártam haza első osztályban 1-2 hét után, csak nálunk mindig volt valaki otthon mikor hazaértem.

Tesóm gyereke most lesz elsős de nem hagyják egyedül otthon soha. Most nyáron is a szüleimnél volt mert az ovodából elballagott és az iskola csak most kezdődik.


Általában hány évesen lehet őket otthon hagyni pár órára amig elmész vásárolni vagy amíg haza nem érsz a munkából?

Általános iskolákban megkérdezik a szülőket a tanárok hogy hazaengedhetik e a gyereket egyedül vagy sem?

Tesóm ovodában már nagycsoportos korában egyedül hazagyalogolt, de ez a 90 es évek végén volt. Beszéltem nemrég egy ovodai dolgozóval aki mondta hogy nem engedhetnek el senkit egyedül, valakinek el kell jönni a gyerekért.


aug. 31. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Oviból nem engedhetnek el senkit egyedül. A lányom szintén most kezdi a sulit. Idèn nyáron volt 2-3 alkalom, amikor egyedül maradt otthon. A leghosszabb talán háromnegyed óra volt. Van egy okos órája, azon tud hívni.


A mikortól járhat egyedül suliba az nagyban helyfüggő. Mi egy német kisvárosban lakunk, itt jellemző, hogy az első-másodikos gyerekek szülő nélkül (többen együtt) mennek. Meglátjuk nálunk ez mikor jön el.

aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

10 éves a lányom, pár órára nem hagytam otthon még, max fél órát volt otthon egyedül.

Egyedül közlekedik a faluban már, elmegy boltba, vagy a baratnojehez

Hétfőtől egyedül fog buszozni az iskolába.(Eddig a falusi suliba járt, az utolsó - negyedik- évben simán hazajött egyedül)a városba most engedem egyedül először.

aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk írásos engedéllyel engedik el őket iskolából, a lányom tavaly, 4-től ment és járt haza egyedül, mivel a kisebbel még mentem aki most volt 2-os, de az utolsó hónapokban ő is egyedül jött-ment. Az iskola tőlünk 170m, viszont a legforgalmasabb kereszteződésnél van és hát, még felnőttnek is nagyon kell figyelni. Egyedül csak most maradt a nagy néha otthon 1-1,5 órára, amíg a kicsit elvittem edzésre (gyalog szintén kb 5p), a kicsi meg max a szemben lévő gyors bolt erejéig volt egyedül. Több időre még nem hagyom itthon őket.

Oviból tényleg nem mehet el senki egyedül

aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egy más világ volt. Annó én is egyedül jártam haza elsőtől, és egyedül is mentem, DE alig volt forgalom és csak egy belső szervizúton kellett átmennem, plusz 99 %-ban együtt mentünk a baratnőimmel.

Lányom most lesz harmadikos és fel se merült, hogy egyedül menjen. Itt nálunk (megyeszékhely) az a szokás, hogy alsóst alapból nem engednek haza, csak külön-külön kérésre. Jellemzően 5. osztálytól járnak egyedül.

Otthon 15-30 percet szokott egyedül lenni, nem többet. Nincs mobilja.

aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En elsotol kezdve egyedul jartam haza , neha a tesommal de inkabb egyedul. Elegge feltem is , raadasul buszozni kellett es utana sokat gyalogolni. Anyam nem tudta sajnos mashogy megoldani. Na hat en nem engedem a lanyomnak hogy egyedul menjen iskolaba meg haza se johet. Most lesz 4.es nagyon feltem ot. Magambol kiindulva. 🙂


Foleg a mai vilagban, bar az sem volt olyan reg amikor en voltam elsos 2004-ben is voltak mar csunya utcai sztorik. Ezert feltem.

szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!