Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alakult már rosszul nyaralásot...

Alakult már rosszul nyaralásotok babával vagy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Milyen hátulütőkkel, problémákkal szembesültetek már, ami miatt rosszul alakult a családi, gyerekkel nyaralás?

Történt már olyan esemény, ami teljesen elrontotta az egészet, esetleg idő előtt haza is kellett jönnötök a gyerekkel?

Mik fordulhatnak elő, amik el tudnak rontani egy babás/kisgyerekes nyaralást?

A kérdés apropója, hogy sokszor kérdezik, hogy babával / gyerekkel X napra, XY helyre, el lehet-e menni, vagy érdemes-e elmenni, gondolom sokan a buktatóktól félnek. De vajon milyen buktatók lehetnek?



aug. 5. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Történt már olyan esemény, ami teljesen elrontotta az egészet, esetleg idő előtt haza is kellett jönnötök a gyerekkel?


Nem, ilyen még nem történt

🤷

aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem attól félnek, hogy a gyerekeknek nem lesz nagy élmény, nem lesz úgymond "mit csinálni" és akkor csak egymást nézik a szülőkkel, és azért az valóban nem egy nagy truváj. Legalábbis én így szoktam értelmezni meg ilyen gondolatokkal nézem a nyaralásokat a gyerekekkel, hogy nekik van-e ott valami spéci tennivaló. Ismerem a lányaimat, még kicsik, de már túl nagyok ahhoz, hogy mindegy legyen nekik, merre vagyunk és mit csinálunk, olyasmiért meg nem fogok pénzt kiadni, ami legalább részben nem szórakoztatja őket is. Tehát pl elmenni a tengerre egy hétre tök jó dolog, de az tuti, hogy nekik 1-2 nap után már unalmas lenne, ha nincs ott legalább egy csúszdapark vagy valami extrásabb játszótér, valami olyan program, ahol szabadon lehet őket engedni, mert biztonságban is vannak és másokat se zavarnak. Az nekik se élmény, ha folyton vissza kell fogni őket, mert vagy veszélyes amit csinálni akarnak, vagy zavarják a többi embert. Nekünk szülőként meg pláne nem.

Egyébként komolyabb baleseteket, durvább megbetegedést leszámítva nem tudok elképzelni semmi olyat, ami miatt egy nyaralásról hamarabb haza kéne jönni, de az meg ugye nem a hely hibája, az bárhol és bármikor megtörténhet amúgy is, szóval biztos nem kérdeznék rá, hogy valahova érdemes-e gyerekkel menni (jó, ilyen tízméteres sziklák közül vízbe ugrálós programnál esetleg, de azt józan eszemmel is tudom, hogy nem a 2 és 4 éves korosztálynak való :D )

aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Hat nyilvan tajekozodom elore, hogy milyen a szallas, miket lehet arrefele csinalni, ha gyerekkel megyek.

Persze az eletkor szamit, anno amikor a 4 honaposommal voltunk eloszor nyaralni, halalosan mindegy volt milyen gyerekprogramok vannak. De az pl nem volt mindegy, hogy van-e szallason kisagy, kad, mikro, ilyesmik.


Baj meg barmikor tortenhet barmi. De itthon is :D

aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Van egy 10 és egy 3 éves gyerekem de a betegségeken kívül más buktatót nem tudok elképzelni
aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két év alatti kisfiammal kétszer voltunk eddig tengerpartozni, szerencsére olyan probléma nem volt még, ami elrontotta volna a nyaralást, vagy haza kellett volna jönni.

Az idei teljesen zökkenőmentes volt, tavaly volt például olyan kellemetlenség, hogy hiába cicin elalvós, valamiért nem aludt, mikor elálmosodott, hanem sírni kezdett... pár perc hiábavaló nyugtatási kísérlet után letettem a saját ágyunkra, és ott egyből elaludt 🤷 Másnap ugyanezt eljátszottuk... 🙄

Mondjuk ez is inkább a szomszédok miatt volt kellemetlen, de remélem este 8-9 körül még nem akart volna senki aludni...

Az is visszatartó erő lehet, hogy a gyerekek kiszámíthatatlanok, és mondjuk azt se lehet tudni, hogy hogy reagálnak a repülésre. Az én fiam elsőre is élvezte, mégis féltem, hogy egy év alatt változott-e a hozzáállása 😀

És persze a legrosszabb forgatókönyv a baleset vagy betegség utazás alatt, ami nyilván itthon is ijesztő tud lenni, de külföldön szerintem ez hatványozottan igaz, szóval ezek bőven lehetnek hazajövős indokok.

Meg az is igaz, hogy gyerek nélkül sokkal mobilabbak, alkalmazkodóak az emberek, mondjuk egy lopás vagy okmány elvesztése egy olyan probléma, amit gyerekkel nehezebben lehet hatékonyan orvosolni.

aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Olyan nem volt hogy haza kellett jönni de bevallom volt olyan amikor fél éves volt a harmadik gyermek,na két nagyobb 2 és 4 évesek, na az minden volt csak pihenés nem, nekem. Egész végig szoptattam, altattam, pelenkáztam, gyerekeket rendeztem, logisztikáztam, szaladgáltam egyik gyerektől a másikig. Éjszakánként nem aludtam 2-3 óránál többet. A nyaralás felénél már úgy voltam vele hogy haza akartam menni.


Megfogadtam hogy hosszabb nyaralásra akkor megyünk így a 3 gyerekkel ha a legkisebb is betölti az 5 éves kort.

aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Mindegyik. 2-3 napokra megyünk csak, de mindig hulla fáradtan jövünk haza, rengeteg a veszekedés, balhé, mivel képtelenség 100%-ig egyszerre kielégíteni őket így mindig rossz valakinek, ami miatt persze a többiek sem jó, tesz róla... 11 és 8,5 évesek
aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Családban volt példa ilyenre, gyerek 2. nap benyelte a fosós-hányós vírust, végig szenvedett vele, még a hazaút is izgalmas volt, hogy nem-e fossa össze magát szegény gyerek a repülőn. Ezt leszámítva nem tudok mást. Én is izgulok, mi voltunk már együtt nyaralni, ami jól is sikerült, de most ül először majd repülőn (3,5 éves), és elég sok hír van komolyabb késésekről.
aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk eddig még mindig jól alakult, de ha pl: úgy viselkedtek volna a repülőn, mint amit két hete tapasztaltunk, lehet soha nem indulunk el velük ismét..

Igaz, mindegyik esetben a szülők IS sárosak voltak: pl: 1 év körüli gyerek, aki egy percet nem bírt ülni, fel-ala járkáltak vele a szűk folyosón miközben üvöltött (saját lábán járkált mindenkihez oda menve). A poén, hogy betojt és az anyja arra nem vette a fáradtságot, hogy kicserélje, bebüdösítették inkább az egész repülőt a sétálgatás közben.

A másik: 3 éves gyerek az ülésen állva utazott, a mögötte ülőket zaklatva, játékokat dobált.

Ha éppen ült, akkor a tálcát rugdosta.

aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Egyetlen egy dolog ronthatná el, ha megbetegednének vagy baleset érné őket nyaralás közben (vagy tragédia, de arról inkább ne is beszéljünk).

Eddig ilyen nem történt, tehát kérdésedre a válaszom az, hogy nem alakult rosszul sosem a nyaralásunk gyerekeinkkel.

aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!