Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jobb elvégezni egy...

Mikor jobb elvégezni egy képzést, utolsó trimeszter és újszülött kor alatt vagy kicsit később?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem szeretnék visszamenni a munkahelyemre ahol dolgozom de ahhoz,hogy pályát módosítsak el kellene végeznem elsősorban egy kb féléves OKJ tanfolyamot ami nagyrészt online lenne de vizsgázni be kell menni. Szerintetek melyik időszak alatt lehet jobban elvégezni egy ilyet? Vagy most elkezdem de akkor közben megszülnék és jönne a gyermek ágyas időszak plusz újszülött kor vagy pedig várok egy éves és mondjuk 7-8 hónapos korában próbálom meg megcsinálni? Mindenképp el kellene végeznem mielőtt majd visszatérek dolgozni. Mit gondoltok?

aug. 2. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Az én kisfiam most 3 hónapos. Én még a terhesség utolsó hónapjában kicsit bedolgoztam a munkahelyemre, de már fárasztó volt, pedig könnyű terhességem volt, fizikailag és szellemileg is aktív voltam, de az utolsó hetekben már éreztem, hogy pl. egyre kevésbé pihentető az alvás, wc-re szaladgáltam, sehogy sem volt már kényelmes stb., emiatt már nem fogott úgy az agyam + egy csomó mindent kellett intézni, vizsgálatok stb. Most pedig megmondom őszintén sokszor a saját nevem nem tudom - pedig nem egy "nehéz" babánk van és a férjem is itthon volt velünk 2 hónapig - nemhogy tanuljak bármit is. Mostanában kezdem azt érezni, hogy nem csak esek egyik napból a másikba, hanem kezd napirendünk lenni, tudok _nagyjából_ tervezni, kimozdulni, ügyeket intézni stb. De még most is vannak olyan napok, pl. most oltás után 2 ilyen nap is volt, amikor a gyerek nyűgös, nem alszik, fáj a hasa, csak kézben akar lenni stb., nem tudok kb. semmit csinálni egész nap. Én biztos később kezdenék bele. :-)
aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem áldoznám be az első hónapok alvási lehetőségeit tanulásra - egy idő után vagy a gyerek látná kárát vagy a tanulás. Egy pár hónapos csecsemő még jó esetben össze van nőve az anyjával. Inkább 1-2 éves kor között amikor már érdemben más is tud rá vigyázni.
aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Az utolsó trimeszterben már agyilag zokni voltam szinte, szerintem a vashiány is okozta ezt az állapotot, és ülni is alig bírtam már az irodai széken, mert valami ideget elnyomott a baba és egyszerűen zsibbadtam.

Az újszülőtt kor alatt jobban ráértem ez tény és való, mikor órákat aludt nappal a pici, csak akkor az agyam meg eléggé anyaüzemmódban volt, nehezen koncentráltam az olvasáaon, filmeken kívül bármire.

1 éves volt mikor újra kedvem lett dolgozni. Ekkor már agyban is jobban ott voltam, nem a gyereken járt minden gondolatom, tudtam a munkámra fókuszálni.

aug. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Én pedig pont elöbb vállalnám be.

Uccsó trimeszterben én még majdnem végig dolgoztam mind 2x. Lehet tp-re iratnám magam és tanulnék.

Az első 3 hónapunk mind a 2 gyerekkel arról szólt, hogy evett aludt.

Míg szoptattam, rengeteget olvastam közbe. Kicsivel is, naggyal is.

Nekem pl simán ment volna akkor a tanulás.


Minél aktívabbak lettek, nekem úgy fogyott az energiám és az időm.

1éves koruk körül voltam úgy mind a 2vel, hogy nem bírom.

Testileg, lelkileg elfáradtam.

aug. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Hat nalunk meg arrol szolt az elso 4 honap hogy orditott a hasfajastol es csak ugy volt hajlando aludni, ha valakin fekud vagy kendoben volt. Ejjel-nappal. Nem lehetett letenni. De most szo szerint nem lehetett letenni.


A ferjem mar ott tartott, hogy nem mert egyedul hagyni napkozben a gyerekkel, mert szinte mar hallucinaltam a faradtsagtol. Legalabbis kepben az biztos hogy total nem voltam, szornyen ereztem magam fizikailag.

Ha erre en visszagondolok, meg a hideg is kiraz.

Az a baj hogy lutri, milyen babat kapsz. Nekem speciel kesobb sokkal konnyebb lett vele, meg ugy is, hogy konkretan amiota elkezdett kuszni, egy masodpercre nem all meg es lebontja a hazat. Mar kuszasbol sikerult neki, most jar, nyilvan meg durvabb :D

De alszik ejszaka a sajat agyaban es van rendszer a napjainkban. Elfaradok, de ez nem olyan veszes mint az elso 4 honap volt.

Vagy csak nem erzem annak, mert akkor tenyleg a poklok poklat eltuk at.

aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Azért nehéz dönteni, mert nem tudod, milyen babád lesz. Az enyém mellett az elején lett volna a legegyszerűbb, aludt mint a tej. Szoptattam, egy ágyban aludtunk, 2 óránként ébredt de nem volt kimerítő mert nem kellett felkelnem, gyorsan visszaaludtam általában.


De van olyan baba, aki mellett nem tudsz normálisan aludni, hasfájós, vagy ha nem tudsz szoptatni, akkor azért jobban kell kelni hozzá (bár akkor csinálhatja más is). A legdurvább ha küzdesz a tejért, folyton fejsz meg szoptatsz.


Bár ha jobban visszagondolok, az első hetekben éjszaka is kellett pelenkáznom, mert folyton kiáradt a pelus a sok pisi miatt. A 2 órát se mindig bírta ki. Szóval ha nem lehet szünetet tartani, akkor megvárnám a szülést és 1-2 hetet legalább. De ha lehet szünet akkor már elkezdeném.

aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Én így azt mondanám, minél előbb.

A fiam 8 hónapos volt, amikor elkezdtem egy képzést mellette. 1 év volt. A végén már vért izzadtam. A gyerek nem aludt éjszaka, én olyan voltam, mint a zombi. Amikor nappal aludt, próbáltam én tanulni, de elaludtam mindig vele, mert hulla voltam. Amikor fent volt, játszani kellett vele, meg kint lenni, sétálni. Így akkor sem tudtam.

Szóval lopott időkben sikerült tanulnom. Amikor a férjem itthon volt (akkoriban ráadásul sokkal többet dolgozott ő is), akkor elvitte a gyereket játszóra mondjuk, és akkor tudtam tanulni.

Menet közben dolgozni is visszamentem, ott azért el tudtam csípni nap közben egy-egy fél órát tanulásra. Szóval nem volt könnyű.

Az elején egyszerűbb lett volna, de nekem igazi eszik-alszik baba volt a fiam.

Nehéz megmondani előre, hogy melyik lenne jobb.

Minden esetre ha van egy támogató férjed, esetleg a családban is van segítség, akkor egyik korban sem lehetetlen. :)

aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az utolsó trimeszter még vállalható, de a gyermekágy, illetve az első összeszokós hónapokba nem rondítanék bele tanulással. Nem tudhatod hogy alakul, nálunk pl. mindkétszer hatalmas pocakfájós, letehetetlen nyűglődés volt mindkettőnél. Nekem ebbe óriási plusz stressz forrás lett volna, ha még egyéb kötelezettségeim vannak. De ha minta babát kapsz is kényelmesebb csak MEGÉLNI szerintem. Én ebből a megfontolásból a gyerkőc fél éves korában kezdtem egy levelező képzést, nekem jobb volt így.
aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül ma aláírtam a képzési szerződést, megpróbálom. Amennyiben nagyon nem megy akkor ott hagyom, veszíteni valóm nincs. Viszont később ha már lesz fél egy éves lehet nehezebb lenne. Elég rugalmas a képzés és bármikor visszahallgathatóak az órák. Próba -szerencse. 😔
aug. 3. 15:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! ☺️
aug. 3. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!