Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya, apa helyett rendes név?

Anya, apa helyett rendes név?

Figyelt kérdés
Vannak olyan családok, ahol a nevén szólítja a gyerek a szülőt, nem pedig apának, anyának?
júl. 13. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Vannak.
júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Vannak, de szerintem szörnyen személytelen.
júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Vannak. Itt is volt múltkor egy kérdés, hogy a tanítónő kérte a szülőket, mondják a gyereknek hogy ne Julikent és Pistikent hivatkozzon rájuk, hanem, anyaként és apukent. Ott sokan válaszolták, hogy náluk is így van, őket is a keresztnevukon szólítja a gyerekük. Nálunk ez nem fordulhatna elő.
júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul
júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kollégámat Andrásnak hívta a gyereke, meg is kérdezték tőle, h ő nem az igazi apukád?
júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen családot ismerek. Sosem értettem és meg is kérdeztem az osztálytársam miért szólítja az apját keresztnevén az anyját meg anyunak, de nem mondta el.
júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

ismerek ilyen családot, mindenkinek van valami csak általuk, családilag használt beceneve. nem anyu/apu/variációi. összetartó, erős, szerető család.

akik szerint ezen áll vagy bukik a szerető családi közeg, azok inkább nézzenek szét maguknál, hogy miért ilyen ingatag a"jó családról" alkotott elképzelésük, hogy egy sima elnevezés is tönkreteheti.

júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tinikorban, vagy amikor játszani akarják a gyerekek, hogy ők felnőttek, akkor szokták így hívni néhányan az anyjukat, apjukat. Nekem furcsa, de a családunkban is hallottam ilyet, akkor voltaz unokatestvérem kb 5-6 éves és a nevükön szólította a szüleit. Nem tudom honnan jött, de akkor mondta azt is, hogy ne becézzem az ő nevét (XYka), hanem a teljes nevét mondjam.

Érdekes, nekem sosem volt ilyen korszakom, pedig én is többnek akartam látszani, mert mindig idősebb fiúk tetszettek. De nem gondoltam, hogy ilyenektől felnőttesebb leszek. Inkább olvastam felnőtteknek szóló, komolyabb témájú könyveket +nagylanyosan öltözködtem.

júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!