Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sértő, irritáló, ha babaneten...

Sértő, irritáló, ha babaneten nem reagálok a többiek hozzászólásaira, csak írok valamit magamról, hpgy mi újság, illetve kérdezek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem arra gondolok, hogy tőlem kérdeznek, és nem válaszolok, csak nyomom a dumám, hanem miután végigolvastam egy-két oldalt visszamenőleg (van hogy 3-4 oldal is televan, míg nem voltam fórumon) és ha van vmi érdekes téma, ahhoz hozzászólok, ezután pedig írok magamról. sokáig fórumoztam úgy babaneten, hogy zokás lett mindenkinek írni egyenként pár sort, reagálni arra amiket újságoltak, aztán még magamról, stb. Terhesen ez ment is és jó is volt, de aztán szültem, pici babával nem a fórumozás volt az első, ezért ha néha odakerültem, pár embert elolvastam, majd leírtam mi van velünk. Ezután sokkal többen lettünk a topikban, már nem is tudtam követni, az újak kicsodák, és egy idő után úgy jött le, hogy akikhez nem szólok mindig, megsértődnek. Elment a kedvem és lassan leépültem tőlük, amúgy se lenne időm erre a topikra, mert nagyon összeszokott banda, tényleg mindenki mindenkihez szól. És az, ha hetente 1-2x megyek, több, mint egy óra "meló".

Most ismét terhes vagyok, akartam újra regisztrálni a vonalzók miatt, meg jó megint a terhestémákról olvasni, ultrahang, kérdezgetni, stb, ezért kerestem egy magzati életkor alapján létrejött topikot és oda írogatok. De megint az van, hogy heti max 1-2x van időm nézni, írni. Bár ők nem termelnek napi 5 oldalt, de így is nehéz bekapcsolódni és követni mindenkit, inkább csak olvasok és írok magamról. Volt hogy 2 hétre eltűntem, de voltak híreim, így rögtön ezzel kezdtem, meg hogy sok a dolgom és bocs, hogy nem írok. Szinte senki nem reagált nekem, és én is úgy érzem, kicsit gáz így. Vagy szerintetek nincs ezen mit megsértődni?

Ti hogy fórumoztok állandó topikokban?


2010. okt. 31. 15:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek: én sosem sértődtem meg, ha nekem nem reagáltak csak úgy, szóval nekem nem esne rosszul, de hátha csak én veszem ilyen lazán...
2010. okt. 31. 15:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák :) Én is írtam pár topikba már kötödtek barátságok is és olyanok is amikről csak azt hittük hogy barátságok. Sokan vannak akik szerint igenis mindenkinek írjál 2 mondatot, és csak azután írj magatokról. Ez nagyon szép elv, de én már utáltam úgy leülni a gép elé és úgy írogatni egy közösségbe (amit nyilván nem kötelességből hanem jóérzésből látogattam ) hogy jaj akkor xy és z-nek is reagáljak, nehogy megsértődjenek:)

Amúgy azt vettem észre hogy a nők között egy idő után úgyis megindul a bomlasztás, és akkor lehet erre fogni hogy jaj hát nem is reagáltál arra amit bözsike írt 3 nappal ezelőtt...

Én elkoptam az ilyen közösségekből , de érdekes mód maradt azért olyan hely ahol ez sose volt probléma.Mikor valakinek nehezebb volt az élete, nyűgös volt a gyerek, mindenféle bajai voltak, sose rúgott bele senki hogy nem válaszol oldalakat minden kérdésre...

2010. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdeked dolog ez a fórumozás...

Mindig vannak hangadó és kedvenc emberek, akikre mindig mindenki odafigyel, reagál. Ha egy nap nem írnak, már mindenki kérdezgeti mi lehet vele. És vannak, akik csak úgy írogatnak, de a többség kb. átnéz rajta. Egy jó ideig én is fórumoztam több topikban is. Egy idő után jön valami vita, jön a klikkesedés. Kicsit meguntam, bár tény, hogy egy kismamának kevés más kapcsolattartási lehetősége van, főleg amíg kicsi a baba.


Ha engem kérdezel nem gáz, ha nem reagálsz mindenkire (néha olyan vicces tud lenni a kölcsönös "körbenyalás" - már bocs.) Viszont ha azt tapasztalod, hogy rád sem reagál soha senki, akkor én feladnám a helyedben, ill. keresnék más fórumot.

2010. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én is elkoptam az ilyen topicockból ,de szerencsére maradt egy, ami igazi jó kis csapat, nincs sértődősdi, klikkesedés (igaz, hogy csak 8-an vagyunk), és ha valamelyikünk nem ír akkor tudjuk hogy valszeg elvan havazva és majd jön ha tud/akar.. és örülünk ha hírt ad magáról végre.

néha sokat termelünk, néha szinte pang az oldal napokig, de eszünkbe se jut megsértődni ha épp nem kommentálja mindenki az összes korábbi felvetett dolgot.


keress másik helyet, én is amondó vagyok. Akadnak körbenyalás nélküli topicok is még :-)

amúgy a Babanettel pórul jártunk, sok erőszakos és tapló ember bukkant fel, akik módszeresen zaklatni kezdték több ismerősünket is ott, úgyhogy a zárt topic mellett döntöttünk és átmentünk az Anyatanyára. Sokkal jobb, mint a Babanet volt, csak ajánlani tudom.

2010. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! az anyatanyát megnéztem, tök jó :)
2010. nov. 1. 08:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Facebook-on is van gyakorikérdések baba-mama "klub", ott is tudsz kérdezgetni, írogatni, ismerkedni az itteniekkel.
2010. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!