Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen babonákat, népi hiedelm...

Milyen babonákat, népi hiedelmeket hallottatok, ami a babákhoz, kisgyerekekhez kötődik?

Figyelt kérdés

Nagymamám nagyon babonás volt, rengeteg ilyenhez tartotta magát. Mióta megszületett a gyerekem, sokszor eszembe jut. Arra például nagyon emlékszem, hogy nem volt szabad letakarnunk egymást a tesómmal, mert "nem fogunk megnőni", vagy átlépni egymás fölött ugyanezen okból.


Persze mindketten megnőttünk, úgyhogy nem azért kérdezem, mert be akarnám tartani őket, csak érdekel, ki mit hallott :)



júl. 5. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kereszteld meg mert elviszi az ördög éjjel.(Fanatikus anyósom mondta)

Szintén a ne lépd át mert kicsi marad.

júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére semmilyet.
júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1# Igen, a keresztelőset megkaptuk mi is, még annyival kiegészítette a keresztanyám, hogy a keresztelő után már nem sírnak annyit, mert nem incselkedik velük az ördög 😂
júl. 5. 15:00
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Az esküvőn gyereket kell venni az ölébe a menyasszonynak, hogy ne késsen a gyermekáldás. Mondjuk ahogy olvasom, mostanában nem nagyon szeretik a gyerekeket esküvőkön. Csökkent is a gyermekáldás🤣

A ne lépd át, mert nem nő meg mondást én nem ismertem, viszont, azt igen, ha megázik, megnő. Szóval mostmár érdekelne, mi történik, ha esőben lépem át 😂

júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekekhez:

- ne grimaszolj, mert úgy marad az arcod, illetve a párja a ne bandzsíts, mert úgy marad a szemed

- dinnye nő a hasadban, ha lenyeled a magot

- egyél répát, attól tudsz majd fütyülni

- ne játssz a tűzzel, mert bepisilsz

- ne igyál annyit, mert béka nő a hasadban

- állj ki az esőre, ha meg akarsz nőni


Babákhoz/terhességhez:

- terhesen ne nézz csúnya/ijesztő emberre/dologra, mert a gyerek is csúnya lesz

- terhesen ha valahol megsérülsz, akkor az a babán is látszani fog ugyanott

- ha ég a nyelőcsöved, akkor az azért van, mert sok a haja a babának

- az egész "tejfakasztó buli" dolog, hogy majd több lesz az anyuka teje attól, hogy egy csapat férfi leissza magát

- ha sósat kíván a kismama, akkor fia lesz, ha édeset, akkor lánya

- lánc/inga lógatása a kismama tenyere fölé, és ha a lánc függőleges irányba mozog, fiú lesz a baba, ha viszont körbe-körbe, akkor lány

- ha gömbölyű a kismama hasa, akkor lányt vár, ha inkább csúcsos, akkor fiút


Most hirtelen ennyi ugrik be :D

júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hagy sírjon, erősödik a tüdeje. Ha sokat van mellen, akkor túl erős/gyenge a tej. Ha az anya beteg, ,,megfázik" a tej. Átlépőst én is hallottam. Piros szalag a gyerek csulkójàra rontás ellen. A nagyon pici gyerekért nem a halál, hanem az ,,ártó" jön (nagyanyàm koraszülött volt, és a szomszédjuk ùgy ,,csapta be" az ártót, hogy a karjába vett gyerekre mkndta, hogy nem is gyerek ez csak egy kancsó)

Ha gödrös a gyerek álla, akaratos lesz. Kereszteletlen gyerek ne nézzen tükörbe.

júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6# A tükröset nem tudod véletlenül, miért nem szabad? Hallottam én is, de nem emlékszem, mi lesz szegény gyerekkel, ha tükörbe néz.


5# Jókat írtál, köszi :D eszembe jutott a terhességhez, hogy ha megnézi valaki a hasát (főleg a cigányoktól féltik), akkor le kell köpni a kismamát, és akkor nem lesz baja a babának.

júl. 5. 15:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7! Jaj, remélem, nem köp le senki a hátralévő pár hétben, inkább akkor nézzék 😁

#4

júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A lány elveszi az anyja szépségét, a fiú megszépíti.

Nem szabad terhesen nyújtózkodi, mert megfojtja a babát a köldökzsinór.

júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De jók...csak olvasgatni jöttem.


Nekem is mondtak mindent,jót nevettem rajtuk.


Pl. nekem full fiús terhességem volt minden szempontból. Meg is mondták az öregek.

Hiába mondtam én,hogy lány lesz. Persze lány lett. 🤣


Nekem nagyon viccesek ezek.


Amiket még hallottam:


Nem szabad kiönteni az első fürdővízét a babának. Meg hamut kell bele tenni. Korommal kell bekenni a babát. Meg ilyenek.

júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!