Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió feltétlen egyből a szülés után alakul ki, vagy akár hónapokkal a szülést követően is kialakulhat?

Figyelt kérdés

jún. 25. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
később is kialakulhat.
jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Később is kialakulhat simán.
jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam is néhány hónappal utána alakult ki, de közvetlen a szülést követően is éreztem, h vmi nem oké. Addig a hormonokra fogtam.

Én már túl vagyok rajta. Tudok valamiben segíteni neked?

jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A terhességem teljesen jó volt, tervezett baba. A szülés nem volt problémamentes, de nem hagyott bennem rossz szájízt, mindketten egészségesen jöttünk ki belőle.

Az első perctől imádom a kislányom, tehát nem arról van szó, hogy nem kezdtem el kötődni hozzá. Külföldön élünk, 1000 kilométeres körzetben se család, se barátok. A férjemnek nagyon hálás vagyok, mert a házimunkában rengeteget segít. A babámmal az utóbbi időben nagyon nem egyszerű, hetek óta nagyon nyűgös napközben, éjjel borzasztó rosszul alszik, én átlagosan napi 4 órát alszok, azt is 5-6 részletben.

A lényeg az, hogy nemtudom, hogy a kimerültségtől és az izoláltságtól vagyok-e újabban teljesen elkeseredett, türelmetlen, vagy azért, mert utolért a szülés utáni depresszió. Az én anyukám nagyon komoly depresszióval (és egyéb mentális betegségekkel) küzd már az én születésem óta és ez az én életemre bizony rányomta a bélyegét. Nem akarom, hogy a lányomnak is kijusson ebből, ezért ha depresszió, akkor keresek egy szakembert. Jó anyukája akarok lenni, nem azt érdemli, hogy minden reggel azt várjam, hogy mikor lesz vége a napnak.

jún. 25. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, a nem alvás hozza a depressziót, a depresszió hozza a nem alvást. Nálam is ez volt. Borzalmasan aludt, aztán már akkor sem tudtam aludni, ha csak 1x ébredt meg.

Fontos, hogy tudasitsd, ez nem arról szól, szereted e vagy nem, kötődsz-e vagy nem.

Érezni fogod, hogy nem normális amit érzel vagy ahogy érzed magad, vagy nem.

Én akkor azt hajtogattam: nem tudom ki voltam ezelőtt. Tényleg nem tudtam, de nagyon hiányoztam magamnak. Anyukám nekem is sokat volt depressziós, ez hajlam is. Az nem árt, ha egy pszichológushoz elmész, nekem végül pszichiáter lett belőle, de rendben vagyok. És csak ez számít. Írj, ha tudok bármiben segíteni vagy csak meghallgatlak, ha úgy van.

jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyelj, online is konzultalhatsz szakemberrel, artani nem art.

De az en esetemben a nem alvas okozta minden bajom. Fizikai es lelki dolgokat is. Nyilvan az mar csak akkor derult ki, hogy az volt, amikor vegre tudtam aludni 😂

Teljesen kicsereltek.

jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, akkor keress egy szakembert, ártani nem fog. Ha depresszió kapsz szakszerű segítséget, ha nem az, akkor kiderül az oka, hogy miért érzed ezt. Annyit hozzátennék: nem biztos, hogy az első pszichológus beválik. Nekem az elsővel (más miatt voltam, nem depresszióval) nem vált be, egyszerűen nem passzoltunk (szakembernek biztos jó, ismerek olyat akinek ő vált be, sok helyen dícsérik, de velem nem volt kompatibilis 🤷🏼‍♀️). A második már jó volt.
jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!