Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy év alatti gyereknek...

Egy év alatti gyereknek melyik mesekönyvet ajánlanád, nektek melyik jött be?

Figyelt kérdés
jún. 22. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeket egyik mesekönyv se kötötte le 1 év alatt. Esetleg az ilyen nyitogatós Tölgyerdő meséi vagy a mondókás könyvek. Már bőven elmúlt mindkettő 1 éves (1,5-2 éves koruk körül), amikor elkezdték a rövidebb meséket követni. Persze én bevetettem mindent, Boribon, Bogyó és Babóca kemény kötésű karakterekről szóló kis könyvei, ilyen-olyan kicsiknek szóló "első"akármik, puha simogatós könyvek, zenélő könyvek, böngészők, de semmi nem ért célt. Viszont később már a rövidebb mesék (Boribon, Graffaló, Bogyó és Babóca, Maszat, Pitypang és Lili, stb) már egészen lekötötték őket, és nagyon szívesen hozták, hogy olvassam. Azóta is imádnak meséket olvasni/hallgatni, szóval ez szerencsére nem befolyásolta őket.
jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy év alatti gyereknek???? Minek???
jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2, olvasni?

Mindkét gyerekemnél 1 év alatt kezdtünk olvasni nekik. A második gyakorlatilag születésétől hallgatta.

10 hónaposan már simán önállóan lapozták a vastag leporellókat. Kukucs könyvek, Tölgyerdő meséi, mondókás leporellók.

jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a 3,5,8 perces mesék a kedvencei,mert sok rajz van benne. Ha meglátja a könyvet kacag meg visitozik. Nagyon szereti.

Illetve van még pár nyitogatós könyv ami tetszik neki.

Amiben kevés rajz van azt nem szereti.

jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos volt a kisfiam amikor bevezettem neki az esti mese olvasást, őt nagyon érdekelték a könyvek. Szerette lapozgatni, nézegetni.


Elsőre az Amikor a kisállatok elfáradnak című könyv volt a sláger.


Aztán a Kis Wombat sorozat (Mit szeret a kis wombat, A kis wombat elköltőzik, A kis wombat úszni tanul) meg az Én is ügyes vagyok könyvet is nagyon szerette, szereti.

Imádta a Kis cica, a Fuss kisegér fuss, Egy varázslatos éjszaka könyvek képeit.


Most 16 hónapos, szülinapjára Boribon könyveket kapott, azok is nagy sláger.

jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 ev alatt ugy konkretan az, hogy en olvastam, annyira nem kototte le, csak a kepek. De egyebkent ettol fuggetlenul en olvastam neki, mikozben o eppen mast csinalt :D

Viszont 13 honapos koratol kezdve most a kedvencei a pipp es polli, tolgyerdo mesei. Mar tenyleg vegig is hallgatja, “kerdez”, mutogat a kepekre, nagyon cuki.

Egyebkent az allathangos vagy egyeb hangos nyomkodos konyveket szerette 1 ev alatt (most is) illetve vannak ezek a tapikonyvek, mindenfele texturaval, az is bejott neki.


Ezen kivul az erintgetos, simogatos mondokakat is nagyon szerette, pl amik a ringatoban, kerekitoben vannak, szoval ezekre gondolok.

jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Carragher_x ***** válasza:
Próbálkozhatsz olyanokkal, amiken vannak szép nagy színes képek, de igazából ebben a korban nem a szöveg tartalmán, hanem a hangon lesz a hangsúly, szóval simán olvashatod akár azt a regényt is hangosan, amit épp te olvasol.
jún. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!