Meddig hullott a hajad?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, kb. 8 hónapos koráig szoptattam. Egészen mostanáig nem, de az elmúlt kettő hétben nagyon durván hullik a hajam.

Nyilván hormonális, ezt tudom.

A kérdésem az hogy kb mire számíthatok? Pár hét alatt egyszerre kihullik, aminek "ki kell"? Vagy heteken, hónapokon keresztül folyamatosan fog hullani?

Meddig (időtartam) tekinthető normálisnak?

Érdemes valamilyen vérvizsgálatot azért csináltatni?

Tudom hormonális, ennek ellenére van valamilyen vitamin, hajápoló termék vagy étkezési tanácsotok, javaslatotok?



jún. 18. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak a fejbőr masszírozása segített ( nem tudom a pontos nevét a dolognak, de az a szilikonos valamivel) , szépen elmúlt a hajhullás és elkezdtek nőni a babahajak.
jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 4hónappal szülés után kezdődött mind a 2x és 3-4 hónapig tartott.

Hormonális, semmi segítség nincs ellene.

Nekem kopasz foltjaim lettek szó szerint mind a 2x.



Egy fodrász.

jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vettem észre hogy jobban hullott volna mint máskor. Fél - 1 évvel szülés után meg konkrétan több hajam van mint valaha.

Érdekes ez az emberi test.

Szerintem esetleg egy komolyabb vérképet lehetne nézni, vas + vitamin hiány miatt.

jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

3-as ne írj butaságot, hogy baj van vele. Olvass utána ez egy normális állapot a nők nagy része érintettt ebben.

Kérdező nyugodj meg egyenlőre még normális és igen hormonális. A terhesség alatt az ösztrogén termelés miatt nem hullik a haj a szőrtüszők növekedési fázisban vannak. A szülés után a hormonszint csökken és nyugalmi fázisba lépnek a szőrtüszők és a haj elkezd hullani. Ez a szülés után normális akkor van probléma, ha ez nem áll meg. Nekem négy hónapig hullott utána javult. Ha a hajhullás elkezdődése után hat-nyolc hónapon belül nem rendeződik akkor keress fel orvost. A vas bevitel, pihenés, stressz visszaszorítása, valamint a vitaminokban gazdag étrend segithet. Nagyon ritka akinek nem hullik. Ha nem rendeződik a leírt idő alatt akkor lehet hormonprobléma. Olyankor néznek hormonpanelt.

jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 3 hónapos korában kezdett hullani egészen kb 7 hós koráig. Utána viszont rengeteg babahaj nőtt.
jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4 hós volt mikor elkezdett hullani, igazából az idő segített..1 éves múlt most egy ideje már csak a "normál" pár szál jön ki fésülködéskor.
jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4. Vas szedését még véletlenül se ajánlgasd senkinek orvosi felügyelet nélkül.
jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es értő olvasás? Segíthet. Azt írtam. Nem azt, hogy szedjen marékszámra. Amíg orvos nem mondja szedj vasat a táplálékra lehez figyelni, de megoldani csak az idő oldja meg, vagy ha az nem akoor orvos.
jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4. Ezt én is kérdezhetném amúgy… értő olvasás? Hol írtam olyat, hogy baj lenne vele.
jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!