Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motiválja azokat, akik 5...

Mi motiválja azokat, akik 5 gyerekek vállalnak úgy, hogy szegény körülmények között élnek?

Figyelt kérdés
jún. 15. 17:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%

18!


Nem jelent ott senki semmit. Miközben mindenki tud mindent. Én csak 1 évet dolgoztam ott,de sokmindent láttam közben. Túl sokat is. Nyolcadikban 3 abortusz és 1 szülés volt az osztályomban év végére. Az friss anyuka hozta a babát a pótvizsgára.


Ha az iskolába jött a védőnő nézni a fejüket,szökdöstek haza,mert tetvesek voltak.


Néha teljesen belegabalyodtak,szinte összevesztek azon,hogy ki kinek a kije. Volt olyan kislány, akinek 13 testvére volt. De ott vannak az unokatestvérek,féltestvérek, és a végén már maguk sem tudták..


Egy átlagos pesti ember ezt el sem tudja képzelni, hogy a végeken mik történ(het)nek.

Hogy az első munkanapomon,mikor odakerültem,egy fiút elvittek sz iskolából a rendőrök bilincsben fegyveres rablásért. Talán 16 éves volt (általános iskola).

jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

21#


Ismerős.


Az én első és utolsó osztályomban már ötödikben sem volt senki ötödikes korú, w legfiatalabbnak is hetedikesnek kellett volna lennie. Ott aztán már ment az élet.


Az egyik lány akkor költözött össze a 29 éves pasijával, de volt, aki a "nőjénél" aludt, azért nem volt nála például felszerelés.


Nálunk a védőnő mindig bejelentette előre, ha jön, aznap senki se jött iskolába, mert peregtek belőlük a tetvek, de szégyen lett volna, ha kiderül.


Az egyik srácnak ötödikben született a negyedik testvére, de mire meglett, a legidősebb testvére is terhes lett, anyuka meg halál boldog volt, hogy mennyit babázhat majd.


Jaj és volt anyuka, aki egyidős volt velem (akkor voltam 27) és a gyereke az osztályomba járt (14 évesen), és nem hitte el, hogy nekem nincs gyerekem.

jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

22# vagyok.


Igen, a védőnő sok helyre ki se megy, van ahova a családsegítő sem. Volt olyan család, ahol földút vitt a házhoz, de inkább ösvény, és mikor fel kellett vennem a családsegítővel a kapcsolatot, hebegetthabogott, hogy hát ő oda nem megy ki, mert a kocsi csak a földútig viszi, ő meg nem akarja összeb@szni a cipőjét.


És igen, ingyen esznek az iskolában, volt olyan, aki csak ott evett. Volt egy banda, akik csicskáztattak 4-5 kisebbet, hogy az uzsonnájukat adják nekik, az ebédlőben mondják azt, hogy nem szeretik, ami aznap van, és átadják nekik. Sok kaját hazahordtak mondjuk a mamának, papának.


Táska, kabát nélkül jártak iskolába.


Volt egy fiú, a fenekén szakadt nadrágban járt, többször jeleztem a szülőnek, aztán mondták a kollégák, hogy hagyjam, mert azt a nadrágot még két évvel korábban szakította ki egy testvére. Egy másiknak falevéllel volt kitömve a cipője, mert esett le róla, de hát a kukaboltban ilyen volt.

jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

4: annyira igaz. Mindig leirom. Ha valaki nem akar gyereket, azt leonzozik, meg maglyan egetik el, ellenben a putriba hatodikat vallalokat teljesen normalisnak mondjak, mert hat “isten ajandeka a gyermek”..

En egy bekes megyei nagykozsegben elek, az utcaban lakik egy csaj, kismama, borzaszto allapotban van a haz is meg a csaj is, de azert a cigi mindig ott log a kezeben. Es nem az elso gyerek. Ellenben mi a ferjemmel, mindkettonknek van munkaja, nem luxusban, viszont rendezett korulmenyek kozott elunk, en is kismama vagyok de tobb kozos mar nem lesz, egy masik gyereket igy is el kell tartani (ferjem fiat az el. Masok meg nem is gondolkodnak, mi

jún. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Veletlenul kuldtem el.

* ferjem fiat az elozo kapcsolatabol. Masok meg nem is gondolkodnak, mibol adjanak a gyerek szajaba enni, mibol ruhazkodjanak, vajon mikor omlik rajuk a haz fala.. katasztrofa milyen allapotok uralkodnak. Es ez ugye Bekes megye, az orszag egyik segglyuka.

#24 vagyok.

jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a felelőtlen bacás mindig is előnyt fog élvezni, a gyerekek azon jogával szemben hogy emberhez méltó körülmények közé születhessen és élhessen. Erre sajnos nincs törvény, ezt magának az embernek kellene belátni, hogy nem tudok, nem vagyok alkalmas gyereket nevelni mert nem tudok olyan körülményeket biztosítani. Ennyi az egész, némi emberség, intelligencia, empátia mert ez különböztet meg minket az állatoktól.
jún. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szültem, a stobatársam a negyediket szülte. Hármat akkor már elvettek tőle, nevelőszülőknél voltak. A legkisebb is intenzíven volt, alulfejlett volt, gondozatlan terhesség, kezeletlen terhességi cukor, magas vérnyomás, végigbagózta a terhességet, a baba belekakilt a magzatvízbe, emiatt fertőzést is kapott. Hálóingben ment haza novemberben, mert nem volt váltóruhája, amiben bement a kórházba, az magzatvizes volt. A legnagyobb baja az volt, hogy a covid miatt nem mehetett ki cigizni.
jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lett volna szabad egy forint családi pótlékot és gyest sem fizetni annak aki nem dolgozik. Nem indult volna el ez a lavina, amit megélhetési szülésnek nevezünk. Ilyen körülmények között dolgozom, látom mindennap, hogy tiszta mocsok az anyuka, hozza a csupa kosz gyereket, a kicsit tolja a babakocsiba, de újra terhes. És mikor felelősségre vonják elmondja hogy szeret kefélni, de nehéz mert sok a gyerek. Ez megtörtént eset.
jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a rokonságunkban is van egy család, ahol úgy látszik a családi lesz az életcél. Egyelőre két gyerek van, de még terveznek. A férfi dolgozgat néha, de a nő nem, soha nem is volt munkája, de neki elég a családi, amit kap a gyerekek után. Mikor kérdeztem, hogy mi lesz, ha betöltik a tizennyolcat, azt mondta, akkor majd elmegy dolgozni, de az még messze van, minek gondoljon rá.
jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
#13 Én írtam elsőnek a segély mellett, de törölték a kommentem...
jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!