Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motiválja azokat, akik 5...

Mi motiválja azokat, akik 5 gyerekek vállalnak úgy, hogy szegény körülmények között élnek?

Figyelt kérdés
jún. 15. 17:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
A tudatlanság, és a védekezés hiánya
jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Semmi nem motiválja őket, értsd: egyáltalán nem tudnak gondolkodni, csak amőba szinten. Esznek, isznak, basznak, ennyiből áll az élet, egy modern Mónika show.
jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%
A családi pótlékra senki nem gondolt? Az a legnagyobb motiváció!
jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%
Semmi sem motiválja, d,gnak aztán talán nem lesz belőle gyerek de általában lesz elobb-utóbb.
jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%
13. Egy gyerek eltartása, etetése stb sokkal többe kerül annál. 5-6 gyereké meg még több. Nem jön ki a matek.
jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%

15-os, azert nem jon ki a matek, mert normalisan gondolkodsz.

De ezek nem. A gyerekekre szerinted koltenek? Esznek amit talalnak, altalaban adomanyokbol. Ruha ugyanez. Extrak nincsenek.


A gyes, csp es mittudomen mi jar meg 5-6 gyerekre es mennyi, az arra jo, hogy a szulok cigire, piara koltsek. Vagy csak ugy magukra. Lattam en is mar olyat, hogy anyuka kormen minden honapban ott volt az uj mukorom, de a gyerekek enni max oviban ettek, otthon nem nagyon volt mit. Azert annak az arabol is lehetne venni ezt-azt. Nyilvan nem sok, en pl 10 ezret fizetek a kormomert, de azert ennyibol mar lehetne valamennyi kajat venni. Vagy csak egy mittudomen, cipot a gyereknek basszus, akarmilyet, hogy ne lyukas szarban jarjon.


Na szoval ilyenek vannak sajnos. :(

jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%

15!

Csak abban az esetben, ha költenek a gyerekre. Etetik,ruházzák.


Ha nem, ha csak az iskolában/óvodában eszik,ha 1 váltás ruhája van,akkor minden pénz a szülőknek megy.

A tankönyv ingyen van, az iskolában ingyen eszik, felszerelést,táskát nem vesz,mert minek.

A gyerek koszos, mocskos, alultáplált, és valószínűleg enyhén értelmi fogyatékos.


Így még több pénz jár. Valamint folyamatosan szül az "anyuka', aki igazán mindent megtesz azért,hogy a gyerek betegen jöjjön a világra. (Gumikalapács,hervál, rivó plusz alkohol, egyebek.)


Tanár voltam. Láttam mindent. Akkor ettek,ha tízórai,ebéd vagy uzsonna volt.

Volt olyan fiú,akinek 1 szett ruhája volt,amit hordott. Kemény volt a kosztól.

A gyereket az igazgatóhelyettessel ketten mostuk meg reggelente. Bele volt törve a bőrébe a kosz, még a körömkefe sem tisztította ki.


Az ilyen roma szülők nem törődnek a gyerekeikkel. A pénzt felveszik utánuk,akkor pár napig van "energia", alkohol és cigi. Utána az se. Esetleg rivó valami alkohollal. Iskolában is, 13-14 évesen. Hogy azt se tudja,hol van.


Tudom,messzire mentem. De ezt láttam,ez a magyar valóság. Amit nem akarnak látni sajnos.

jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
16-17. Így már értem. De borzasztó olvasni ezeket:(. Az ilyen családoknál pl a gyerekvédelem amúgy hol van? Védőnői látogatásra gondolok például. Úgy tudtam az a gyerekek bizonyos koráig kötelező. Neki nem kéne jelenteni hogy alkalmatlanok a körülmények?
jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én két olyan családot ismerek, ahol extrém sok gyerek van, ahhoz képest, hogy milyen körülmények között élnek. Az egyik helyen a hatodik gyerekkel volt terhes a nő, mikor kérdezte az egyik ismerősöm, hogy mire jó ez, hogy az otthoni ötnek se jut semmi, minek még egy hatodik is, a nő meg azt mondta, hogy "bszni muszáj", de abortuszra nincs pénz, ha jön a gyerek, jön.


A másik helyen meg a férfi sok gyereket akart, mert neki is sok testvére van, hát jöttek sorban, a hetedikig nem volt a párjának beleszólása, szül-e, a nyolcadikat már engedte neki az ura elvetetni. De olyan házban élnek, ami három emberrel is szűkös lenne, plusz a víz nincs bent, kútról hordják ...

jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyekre vedono ki se megy. Es sajnos annyi ilyen van, hogy nincs hova kiemelni es elhelyezni a gyerekeket.

Igy altalaban maradnak.

jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!