Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes bérletigazolvány...

Kisgyermekes bérletigazolvány igényléséhez a 6 hónapnál nem régebbi GYED papírt ha nem küldik meg?

Figyelt kérdés
Kisgyermekes bérletigazolványt szeretnek igényelni, a kislányom másfél eves. A gyed határozat decemberi, igy ebből kellene egy friss, amit másfél honapja igényeltem az EPAPIR-on es még mindig nem küldték meg. Esetleg mas módja is van az igénylésének? Kormányablak esetleg? Köszönöm

jún. 14. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Biztos, hogy GYED alatt is jogosult vagy?

Nálunk (Db) csak GYES és GYET alatt állítják ki a kisgyermekes bérletigazolványt, és nekem pl. majd a határozatot kell vinnem, amiben megállapítják a GYES jogosultságot.

Bocs, ha felétek máshogy van (ezt csak azért találom furcsának, mert ugye a GYED viszonylag magas összeg, egy alacsonyabb fizetésnyi, nem biztos, hogy indokolná a kedvezményt, míg a GYES ugye minimális pénz...)

jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak GYED, de még CSED alatt is jogosult vagy Budapesten kisgyermekes bérletigazolványra.
jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy a GYED határozat nincs meg? Arra nem írják, hogy 6 hónapnál korábbi kell hogy legyen.
jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A bérlet kiváltásához szükséges a CSED, GYED, GYES, GYET folyósításáról szóló, hat hónapnál nem régebbi eredeti igazolás, vagy az ellátást megállapító határozat."


Illetve az ellátást megállapító határozat dátuma nyilván nem is változik. Én csak a GYES alatt csináltattam meg az igazolványt, kezemben a határozattal. Azt mondták, hogy fél év múlva menjek majd megújíttatni az igazolványt ugyanazzal a papírral, amivel akkor voltam.

jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok pesti, de ezt találtam.


"A kisgyerekes bérletigazolványra és a kisgyerekes bérlet használatára a lakcímet igazoló hatósági igazolvány szerint az a budapesti lakcímmel rendelkező személy jogosult, aki gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermeknevelési támogatás (GYET), gyermekgondozási díj (GYED) vagy csecsemőgondozási díj (CSED) folyósításában részesül."


[link]

jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem írod, honnan kapod a gyedet, az eredeti határozatot honnan kaptad? Ha a munkáltatódtól, akkor nekik írj.
jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a munkáltatóm folyósít, és rajtuk keresztül kellett igényelnem a papírt amit az Államkincstár küldött ki. Volt hogy egy hét alatt megjött, volt hogy egy hónap.


A gyesnél meg be kellett jelölni, hogy kérek papírt, egy beszkennelt pêldányt elküldtek online, az meg sosem derült ki, hogy papír alapon is meg kellett-e volna kapnom csak elkeveredett vagy a digitálisat kell bemutatni vagy mi, mert végül nem vettem bérletet.

jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy az Államkincstár ügyfélszolgálat állítólag tök kedves és segítőkész, bátran érdeklődj náluk.
jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kormányablakban is igényelhetsz
jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 82%-os lepontozó, meg kéne tanulni szöveget èrtelmezni. A határozat nem kell, hogy 6 hónapnál nem régebbi legyen. (Hogy is lehetne, azt nem tudják átdátumozni.) Ez a mondat a BKK jegyirodák ablakaiban ülő hölgyeknek sem okozott problémát, mert gond nélkül elfogadták a határozatot fél éven túl is.
jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!