Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondhatott ilyet? Tényleg...

Hogy mondhatott ilyet? Tényleg szar anya vagyok?

Figyelt kérdés

mindig is 2 gyereket akartunk, kis különbséggel. 2,5 év különbséggel meg is születtek, minden a "tervek szerint" alakult.


Fiunk egy áldott jó gyerek. A mai napig nincs vele túl nagy probléma.

A húga ellenben születése óta többemberes. Iszonyú sokat sír, akaratos, makacs. Most a dackorszak közepén jár. Nincs egy átaludt éjszakája, 3x kel átlagban.


Novemberig férjem reggeltől estig dolgozott, így majdnemcsak teljesen enyém volt minden gyerekkel kapcsolatos dolog. Én éjszakáztam, én hallgattam a hisztit, Én voltam velük egész nap.


Novemberben férjem munkát váltott én pedig elkezdtem dolgozni.

Mostmár felesbe megy minden. Ő hordja az oviba őket, ha betegek is felesbe maradunk otthon. Háztartást is felesbe visszük.


Viszont én ott tartok, hogy a kicsitől olyan szinten ki tudok készülni már, hogy na.

2,5éve csak gyűlik bennem, hogy minden nap megy a hiszti ok nélkül órákig. Mostmár nem bírom. Kiakadok ahogy elkezd hisztizni. És minden délutánra jut 1óra belőle minimum.


Tegnap férjem hozzávágta a fejemhez, hogy nem is szeretem a lányunkat, mert 1pillanat alatt ki tudok készülni tőle.


Mégis mit csináljak? Tényleg ennyire szar anya vagyok?


máj. 15. 15:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Te is azt írod a dackorszak közepén jár. A nagyobb túlságosan “elkényeztetett “ téged azzal, hogy áldott jó gyerek ahogy írod.

A gyerekek nem egyformák még akkor sem ha testvérek.

Több türelem kell

máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális, mint ahogy az is, hogy hisztis a gyermek. Nehéz időszak. Az én lányom is extrém hisztis volt, már 1,5 évesen elkezdődött nála a dackorszak. Már 5 éves, már azért túl vagyunk rajta, de még mindig nem egyszerű vele (mondjuk ő SNI-s is). Az öccse szinte egyáltalán nem hisztis, legalábbis hozzá képest. Minden gyerek más, vki érzékenyebb, vki kevésbé. De nem tart örökké szerencsére. Tudom, hogy nehéz, de nekem az segített átjutni ezen az időszakot, hogy arra gondoltam, a hiszti nagyon is fontos része a fejlődésnek.
máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyobb ilyen. Fél éves korától, ahogy jobban meg tudott nyilvánulni, jelenleg 4 éves koráig, minden áldott nap, folyamatosan csak problémázik, nem ül le játszani, csak nagyon rövid időkre, és egész nap az megy, hogy ez kéne még, meg az kéne még, meg így legyen úgy legyen, mindegy, csak ne az, ami van. A legjobb, amikor kitalál valami képtelenséget, amit ha akarnál se tudnál teljesíteni, pl. meglát egy mintát egy terítőn, és neki "az" kell. Meg, hogy ő a szivárványon akar lakni, és akkor megvan máris egy fél napi hiszti téma. Nekem is próbált a férjem nekemtámadni, meg mai napig, ha érzi, hogy gyengébb vagyok, próbálja az én nyakamba varrni, hogy miattam ilyen a gyerek.
máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Van segítségetek? Nem tudjátok másra bízni, amíg elmentek együtt kicsit kikapcsolódni? Mondjuk havi 1-2 alkalommal pár órára?
máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen van hogy jól birom, de amikor fáradtabb vagyok, én is nehezen viselem ha hangoskodik(a munkám is gyerekek között van, így az idegrendszerem otthon már nehezen viseli az üvöltést.)
máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szar anya, egyszerűen ember vagy, és az idegrendszerednek van egy tűréshatára. Ami teljesen természetes és normális. Akármennyire szeretjük őket. Szerintem mindannyiunknak van ilyen időszaka, amikor kikészítenek minket, főleg egy nehezebb eset. Aztán vagy egyszerűbb lesz, vagy a mi ingerküszöbünk tolódik el, úgymond megacélosodunk. Megeshet az is, hogy megfordul a helyzet, és pár hónap múlva a férjed lesz kiborulva a hiszti miatt, te meg már csak legyintve elviseled, mert addigra meglesz a nagyobb rutinod. ;)
máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
62%

"Tegnap férjem hozzávágta a fejemhez, hogy nem is szeretem a lányunkat, mert 1pillanat alatt ki tudok készülni tőle."


Nincs amúgy igaza?

Tényleg úgy jön le, a fiad a tökély neked, lehet a lányod érzi, és csakazértis így viselkedik, hogy felhívja magára a figyelmet.


De nem akarok ítélkezni, ez csak egy lehetőség, és ne vedd támadásnak, igazából ez a "legegyszerűbb" változat.


Van más is.

Azok alapján, amiket kommentben írtál, én elvinném szakemberhez.

Szenzorérzékenységtől kezdve nagyon sokminden lehet a háttérben (tudom, mert benne vagyunk...)


Nem írtad, mennyi idősek a gyerekek.

Nekem 3 van, az első szintén "bemutatódarab" gyerek volt (most kamasz, több gond van vele, mint kiskorában, de legalább jól tanul), a középső olyan közepes (ezek a megrögzöttségek, megszokások, rituálék befigyeltek, néha még most is), a kicsi meg... Hát, igen. Ő volt az, akit 5 percre nem tudtam lerakni, rosszalvó volt, rengeteget sírt... Aztán kiderültek dolgok, nincs minden rendben, de még mindig nem értünk a végére.


Ha lehet ilyet mondani, nálam:

1. Gyerek: Easy (kezdő anyukáknak)

2. Gyerek: Medium (közepes, haladó szint)

3. Gyerek: Hard (nehéz, gyakorlottaknak való, erős idegrendszerrel)

máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!