Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás igénylésnél a munkáltató...

Tgyás igénylésnél a munkáltatónak be kell adni a terheskiskönyv másolatát is? A teljes tartalmat látni fogják?

Figyelt kérdés

Az OEP honlapján olvastuk, és eléggé meglep. Nem hinném, hogy rájuk tartoznak a benne foglaltak.

Vagy valamit félreértettünk?


2009. jan. 4. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem adtam le. Igazolás nem ehhez kellett az orvostól? Én azt mondtam, hogy kell más támogatáshoz, ha onnan egy hónap múlva visszakapom, akkor tudom leadni. Érdekes módon, ezután egyáltalán nem kellett. Mondd azt, hogy elhagytad. Szerintem tényleg nincsen az egészségügyi adatokhoz kezelési joga se a munkahelyi bérszámfejtőnek, se a pénztári ügyintézőnek. Hiszen ott a súlyod, méhed adatai vannak, esetleges gyógykezeléseid. Utána meg ezen csócsáljon valaki minden körömreszelés közben? Akkor mi értelme lenne az orvos titoktartásának?
2009. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tőlem eredetiben kérték. Nem tudom miért hisz semmi közük hozzá.
2009. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért vagyok kicsit megijedve, mert amikor táppénzre mentem, mindenáron tudni akarták, mi a bajom. Azt találtam ki, hogy magas a vérnyomásom. Ezek után elég ciki lesz...


Azt sem értem egyébként, hogy adhatnám le nekik, amikor máshol is még kérhetik tőlem, pl. szülésre is be kell vinni ugye... a tgyást pedig szülés előtt 1 hónappal kell igényelni.


Köszi a válaszokat!

2009. jan. 4. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak be kell mutatni. Magyarul az elejét, hogy a te nevedre van kitöltve és mi a szülés várható időpontja. A többit nem másolhatják le. Az apaságihoz (pedig az a gyámhatóság, vagy anyakönyvi hivatal) is csak ennyit fénymásolnak ki.
2009. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a munkáltatónak hanem az OEPnek kell-és tőlem az eredetit kérték.Gondolom ahogy előttem írták csak az adatok kellenek neki-meg amúgy is,mire használnák a többit?
2009. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem nem is kellett bemutatni,nem kérte a munkáltató,csak az orvosi igazolást.
2009. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

NEM kell!A kezelőorvosod állít ki egy igazolást arról,hogy legalább 4-szer voltál terhesgondozáson,EZT a papírt kell bemutasd.

A kiskönyv legyen mindíg nálad,ne add ki a kezedből,szülésnél kelleni fog!

2009. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés után kellett igényelnem, addig táppénzen voltam, de csak a baba anyakönyvi kivonatát, és a taj kártyáját kérték. Lehet, ha előre igényled, akkor a szülés várható ideje miatt kell nekik.
2009. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2009. jan. 5. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!