Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Grácia név szerintetek gáz?

Grácia név szerintetek gáz?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon gáz? Én úgy gondolom, hogy aranyos név, annak ellenére, hogy ritka. Pl. olyan vezetéknevekhez, hogy Horváth, Szabó, Németh, stb…

2023. dec. 9. 19:28
A kérdező szavazást indított:
Nagyon gáz
Nem gáz, de nem adnám a gyerekemnek ilyen vezetéknevekkel se
Nem gáz, én adnám a gyerekemnek ilyen vezetéknevekkel
Gáz, de ilyen vezetéknevekkel adnám neki
58 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Egy kutyát ismertem akinek ezt a nevet adták. Nem tudok elvonatkoztatni tőle.
2023. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, a mi családunkban ez afféle gúnynévként funkcionál, kb ugyanez a bajom a Lujza névvel is.
2023. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelem, hogy egy anyuka kiabál a gyerekének a játszótéren, hogy Grácia, Grácia. Szerintem hülyén hangzik. De ez csak az én véleményem, ettől még nem gáz.
2023. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ritka, de szerintem nem a jó fajtából sajnos. Jól érthető, illeszkedik a magyar nyelvbe ebből a szempontból rendben is van. Becézni Grácinak fogják alapból, ami elég kellemetlen az én fülemnek. Nem a legrosszabb, amit valaha hallottam, de valahogy nem. A felsorolt vezetéknevekkel is kicsit röhejes, beszélő hatást kelt.
2023. dec. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Grácia jelentése:

...4. (bizalmas, tréfás v. gúnyos) (főleg többes számban) (A három) grácia: három szép v. szépnek mondott v. magát szépnek tartó nő csoportja, ill. a csoport egyik tagja. Itt jön a három grácia.


Én ettől nem tudok elvonatkoztatni, az én környezetemben csak gúnyosan hallottam használni, a többi jelentése hiába szép, ha nem az jut róla senkinek sem az eszébe...

Például Hárpiának sem nevezném a gyermekemet, hiába egy méltóságteljes madár, mégsem az ugrik be róla szerintem az emberek 99%-ának 🙂

(Amúgy távoli ismerősömnek pont Gráciának hívják az egyik lányát, azóta sem tudtam napirendre térni felette 🙃)

2023. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1 Van Maja ismerősöm, és ettől függetlenül van egy csomó Maja nevű kutya is. Ha anyakönyveztethető, akkor nem kutya név elsősorban (és a Grácia anyakonyveztethető név)


Köszönöm mindenki véleményét <33

2023. dec. 9. 23:00
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Háát, Glória mondjuk hasonló hangzású, és szívesebben adnám. A jelentése miatt sem tetszik, meg valahogy idegen, és nem a jó fajtából.
2023. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Eleve úgy kezdődik a név, hogy GR, ez szerinted szép hangzású? Szabó Grácia, hát tényleg nagyon jól hangzik...

Nem szeretem az ilyen gizi, mari neveket sem, de a gráciánál azért jobbak, úgyhogy szerintem ennél csak jobb neveket tudtok találni, ha random raböktök egy oldalra az utonevkonyvben.

2023. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már miért is lenne baj ha tetszik?

Az meg hogy úgy kezdődik, hogy “Gr” nem tudom milyen gondolkodásmód alapján visszataszító….

2023. dec. 9. 23:45
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Én biztosan nem adnám. A gyerek helyében meg 18 évesen azonnal megváltoztatnám. De ti dolgotok mit választotok.
2023. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!