Miért szoktak az anyukák félni a szülést követő időszaktól?
Mostanában nem csak olyanokról olvasok, hogy a szüléstől tart valaki, hanem a szülés utáni pár hónaptól.
Mi játszik közre ilyenkor, hogy sok nő rosszul éli meg az első évet a babával?
Depresszió, lassú felépülés, nagyon sírós baba, ilyenek?
#11, lehet, hogy neki az első babájával nagyon nehéz volt. Vagy neki ugyan az elsővel könnyű volt, de a környezetében sok olyat látott, akinek nehéz.
Hogy neked jó lesz vagy rossz, vagy mi lesz benne jó és mi lesz rossz, azt nem tudhatod előre. Azért valamit tehetsz előre, például tudtommal a megfelelő halolaj fogyasztás csökkenti a gyermekágyi depresszió gyakoriságát, meg érdemes utánaolvasni előre a biztonságos együttalvásnak, nálunk az volt a kulcs.
11#
Kérdező, második gyerekkel is teljesen más helyzet jön. Egyrészt minden gyerek más, de főleg mert ott össze is kell szoktatni a kettőt, kezelni a testvérféltékenységet. Sok egygyerekes szülő pl. ki se lép, ha esik az eső, nem tudják, milyen, ha fixen menni kell a babával heti x alkalommal. Ahol van ovis/iskolás tesó, ott nincs az, hogy nem megyünk, meg kell oldani. El kell a kicsit foglalni, amíg a nagyobbacskának programja van, sokszor ez nem egyszerű, hiszen az érdeklődési kör más. A nagyobb gyerek gyakran megsínyli a kicsi érkezését, aminek a kezelése az anyára hárul főképp, na de az anya is emberből van ám.
Három gyerektől már nincs ilyen súlyú újdonság, mert nem duplázódik meg a gyerekek száma.
Ezekben igazából nincs semmi felfoghatatlan. Nekem főleg az volt ijesztő, mikor a másodikat vártam, hogy hogyan fogok kettőt altatni egyszerre. Szülés után persze rögtön rájöttem, hogy hát úgy, hogy muszáj.
1. nem lehet rá felkészülni, van egy gyereked, akit nem adhatsz oda, akkor sem, amikor már napi 3 órát sem alszol egy héten.
2. apuka szereti áthárítani a felelősséget anyukára, babázik kicsit meló után, aztán ennyi, a frissen szült nő meg szakadjon bele mindenbe (tisztelet a kivételnek).
3. mindenki mindenbe beleugat! Szó szerint, a melled a központi téma, meg a hülye kérdések, na mikor jön a tesó és társai - undorító, egyik sem segít, csak cs.szekedik
Nincs gyerekem ,de a környezetemben pl ezt látom, ami elszomorító.
#15
Igen, pontosan így van, ez a szomorú igazság.
Főleg, amikor jönnek a rokonok, a nagyszülők, keresztszülők látogatóba, és látják, hogy anyuka mennyire le van amortizálódva, dee jönnek a síkhülye kérdések, hogy: "Mikor lesz kistesó??", vagy "Ugye igény szerint szoptatsz? Azt csak úgy illik, mert máskülönben szaranya vagy!", stb.
Szóval igen, ez egyáltalán nem meglepő, hogy a babás időszak rohadtul megterhelő (főleg annak, aki frissenszült) az anyukák számára, mert nem elég, hogy ott van egy magatehetetlen kisbaba, akit életben kell tartani, sajnos mindenki beleokoskodik.
#16
Nem, hanem ha végigolvastad volna, a #14-esnek válaszoltam. 😉
#17. Nem, ha végigolvasod a kérdésed, utána meg a 15. replikád, akkor láthatod, hogy tulajdonképpen válaszoltál magadnak. 😉😉
Túl sok a kérdésed, kezdesz belezavarodni a szerepekbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!