Amikor több család nyaral együtt, hogyan kezelitek az eltérő nevelési elveket?
Most jöttünk haza a nővéremmel közös nyaralásból, és nem sikerült túl jól. Egykorúak a gyerekeink (11 és 12 éves lányok), és ő sokkal szigorúbb szülő mint én, ami miatt rendszeres volt a súrlódás, meg a kellemetlen szituk.
Csak néhány példa: a lányok nem fáztak, én simán elfogadtam, ő pedig hangos veszekedést rendezett, amiért a gyereke nem vett fel pulcsit. A gyerek azzal vágott vissza, hogy dehát az unokatesóján sincs. Vagy a lányomnak simán megengedtem, hogy x időpontban fagyit egyen, meg is vette, erre a nővérem gyereke is kért, az anyja szerint viszont túl közeli időpontban volt a vacsora, és nem engedte neki. Iszonyú kínos volt az egész.
Minden évben együtt nyaralunk, de eddig még nem jött ki ez a probléma ennyire látványosan, gondolom, azért, mert kisebbek voltak.
Mivel a lányok imádják egymást, nem szeretném a közös nyaralást örökre elvetni, de jobb lenne, ha jövőre jobban sikerülne. Akik ezt jól meg szokták oldani, tudtok tapasztalatot írni? Mi az, amiben előre meg szoktatok egyezni, miben lehet kompromisszumot kötni, mit érdemes elengedni, hasonlók.
A félreértések elkerülése érdekében: nem a nővérem szidása a cél, és nem azt kérdezem, melyikünknek van igaza. Olyanok tapasztalatai érdekelnek, akik hasonló helyzeteket már ügyesen megoldottak korábban.
Nálunk én vagyok a szigorúbb kaja terén.
A nagy hajlamos túlenni magát, ha előtte van a rágcsálnivaló, a kicsi eleve szarul eszik, úgyhogy akkor nasizhat, ha evett rendeset. Néha hülyén néznek rám a rokonok, ha figyelmeztetem a gyerekeket, mert hát buli van, de tojok rá. Nekem kell fognom a nagy homlokát, ha rókázik, a kicsi nekem sír, hogy éhesen nem tud elaludni, ha egész nap csak vackokat eszik, úgyhogy én hozom a szabályokat.
Na, mi pont ezért nem nyaralunk együtt, több nap “összezárva” konfliktust eredményez mindig, pedig tök jó kapcsolatunk van.
Mi nem igazán engedünk telefonozást, igény sincs rá, mivel sosem volt, náluk meg az asztalon megy a tabon a mese minden étkezésnél, különben oltári hiszti van.
Olyan alap dolog, mint az evőeszköz az asztalon.
Nálunk nincs felugrálás az asztaltól, náluk lehet, ha már befejezték, ehetnek tv előtt is, futtában is.
A fagyizás nálunk is hasonló, meglátja, megkívánja, kaphat.
Náluk nincs ilyen, mert kb. időre esznek mindig, még nasit is.
Ők kb. semmit nem akarnak venni soha ilyen bazárosnál. Mi szoktunk venni pl. karkötőt. Filléres dolgokra gondolok.. Ebből mindig vita van, hogy minek, ő biztos nem vesz kacatot, minden árusnál kell akkor (nem), és én sem vehetek az ő gyerekének. Mondjuk ez boltban is így van, a gyerekek soha nem választhatnak semmit kb.
Mi nem engedjük, hogy a gyerekek napokon át éjfélig kukorékoljanak, őket nem érdekli.
A gyerekek 4-7 köztiek.
Ez csak töredék.
Mások vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!