Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyugtassatok meg, ugye nem...

Nyugtassatok meg, ugye nem csak minket hanyagolnak el a barátok, amióta babánk született? Sőt már a terhességem alatt is.

Figyelt kérdés

Nekem amúgy sem volt sok, mert nem vagyok jó kapcsolattartó, de az egyetlen barátnőm is inkább visszapártolt a régebbi baránőjéhez. A páromnak sok haverja van, de egyre ritkábban látjuk őket. Van amelyik még nem vette a fáradtságot arra sem hogy meglátogassa a babát. Ugye nem csak mi jártunk így?

3 hós baba anyukája


2008. dec. 31. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
szia na neked is tenni kell érte ám írtad h nem vagy jó kapcsolattartó...te szoktad őket keresni??Mert én próbálom ugyanúgy ápolni kapcsolataimat mint baba előtt, most 26 hós kisfiam s vannak barátaink persze maradt eel egy kettő, de a legtöbb megmaradt akinek ninbcs gyere azok is, s ugyanúgy összejárunk.azt tanácsolom h tegyél érte te is vmit, persze babalátogatóba nem neked kell őket hívni de utána neked is...pl nekem két hós volt kisfiam mikor nálunk volt szilveszter mi készültünk st, voltunk 10en én fejtem közben kimetem stb::)s nem nagy lakás 54nm:)
2008. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is lemaradoztak! nem tudom miért, én próbáltam velük tartani a kapcsolatot, hívtam őket, írtam nekik, ilyesmi, szóval nem mondhatom hogy nem foglalkoztam velük, és csak magammal voltam elfoglalva. De mindig kifogásokat kaptam, hogy sok a dolgom, meg rohanásban élek, ilyenek. Most már 3 hónapja hogy nem is beszéltünk, hagytam a fenébe az egészet, már többet nem tudtam tenni, ha ő a kisujját se mozdítja meg érte, akkor mindegy.

Más esetről is hallottam, hogy ott viszont féltékenység állt a háttérben, ezért nem tartotta meg vele a kapcsolatot a gyermektelen pár, vagy barátnő. és ezt sajnos nem is (volt) baráttól hallotta, hanem egy harmadik személytől.

2008. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is egy része a barátoknak (bár őket inkább ismerősöknek nevezem) elpárolgott.

Lehet hogy én is tehetek róla, mert bizony sokszor a gyermek körül jártak a gondolataim, és igen, előfordult hogy beszéltem róla. Igyekeztem nem túlzásba vinni, de úgy látszik az is sok volt nekik.Sajnos nem tudtam 100%-ig úgy tenni, mintha nem változott volna meg gyökerestől az életem.

A "maradék" 3 jó barátnőm, ők is kicsit biztos féltékenyek, mert szeretnének gyerkőcöt és komoly kapcsolatot és mondták is eleinte hogy nem is tudták igazán hogy kezelni mikor terhes lettem, hogy mennyire viselkedjenek velem másképp.

De aztán ezt is mint minden mást (ettől vagyunk barátok) meg tudtuk beszélni, és végül még arra is jó volt ez a szituáció, hogy meglássák, hogy egy gyerek nem csak 100% rózsaszín köd és édes gügyögés naphosszat, szóval egyikük nem is bánja, hogy ez neki még odébb van:)


Szóval lehet hogy a te barátaid se tudnak hogyan kezelni téged, hiszen neked már esetleg nem a kávézgatás, bulizás stb. a legfontosabb (jó persze kell az is) hanem a babád.

Lehet hogy nem tudják mennyire kell kímélni téged, vagy úgy gondolják hogy neked már csak a baba maradt mint fő téma.Ha ezeket esetleg tudod tisztázni velük, akkor még van remény, ha meg csak féltékenység irigység van mögöttük, akkor meg úgysem érdemes kapcsolatot tartani velük.

Meg aztán lehet hogy mikor nekik is babájuk lesz, visszataláltok egymáshoz, hiszen a közös élethelyzet és a közös problémák is összehozhatnak.

Bocsánat kicsit hosszú lett.

2008. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nekem is 3 hós a babám és az az igazság,hogy néhány barátommal direkt én szakítottam meg a barátságot.Elég sok barátnőm volt és szülés után kicsit terhesnek éreztem, hogy hívogatnak, meg jönni akartak volna mindig látogatni.Volt olyan aki miután hazajöttünk a kórházból már másnap jönni akart és alig tudtam lebeszélni, hogy várjunk már még 1-2 hetet. Én arra is rájöttem, hogy azokkal a barátnőimmel akiknek szintén van babájuk sokkal több a közös téma és nyugodtan beszélhetek a kisfiamról bármennyit. Szerintem próbálj vhol ismerkedni kisbabás anyukákkal ha van rá lehetőséged.
2008. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!